Breaking Bad dizisi gerçek oldu!

Breaking Bad dizisi gerçek oldu!

Breaking Bad dizisi gerçek oldu!

Fransa'nın Toulouse kentinde 3 yüksek matematik öğrencisi bir kadını öldürdükten sonra "Breaking Bad" adlı TV dizisindeki bir sahneden esinlenerek kurbanın cesedini plastik bir konteynerin içindeki asitte eritmek istedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Toulouse Savcısı Pierre-Yves Couilleau'nun açıklamasına göre, üçü de yüksek matematik öğrencisi olan ve okulun en başarılı öğrencileri arasında gösterilen Taha ve Zekeriya adlı Kuzey Afrika asıllı gençlerle Vietnam asıllı bir genç, uyuşturucu sattıkları Eva Bourseau adlı 24 yaşındaki sanat tarihi öğrencisi kadının kendilerine olan 5 bin euroluk borcunu ödemesi için 26 Temmuz akşamı kadının evine gitti.

3 öğrenci kadının parayı veremeyeceğini söylemesi üzerine ellerinde muşta ve levyelerle kadını vahşice döverek öldürdüler.

İstanbul'da dünyanın ilk Breaking Bad temalı kafesi

Diziden etkilenip cesedi asitle eritmek istediler

2013 yılına kadar televizyonlarda yayınlanan popüler "Breaking Bad" dizisinden esinlenen 3 genç, getirdikleri plastik bir konteynerin asitle doldurarak öldürdükleri kadının cesedini asidin içinde eritmek istediler.

"Breaking Bad" adlı dizinin söz konusu sahnesinde, dizinin ana karakteri olan "Walter White" eski öğrencisi "Jesse Pinkman"a bir cesedi plastik bir konteynerde yok etmesi gerektiğini söyleyerek konteynerin içine asit boşaltmıştı.

3 öğrenci hemen her gün eve gelerek cesetten yayılan kokuları bastırmak için daireye bolca oda spreyi sıktı.

Olay kızından haber alamayan anne Eva Bourseau'nun daireye gelmesiyle ortaya çıktı.

3 genç vahşice cinayet işlemek ve cesedi sıradışı bir yöntemle yok etmekten ömür boyu hapis talebiyle yargıç karşısına çıkacak.