Dünya’nın en iyi serbest dalışçısı Akdeniz’de kayboldu

Dünya’nın en iyi serbest dalışçısı Akdeniz’de kayboldu

Dünyanın en iyi kadın serbest dalışçısı olarak tarihe geçen 53 yaşındaki Rus Natalia Molchanova'nın rekor dalış süresi dokuz dakika 22 saniye. 2 Ağustos tarihinde tatil için gittiği İspanya'da dalış esnasında kaybolan Molchanova için aramalar durduruldu.

53 yaşındaki dünyaca ünlü Rus Natalia Molchanova Balear Denizinde kayboldu. Akdeniz'de İspanya'nın doğu kıyılarıyla Balear Adaları arasında kalan bölgede kaybolan Rus serbest dalışçısı Guinness Rekorlar kitabına da adını yazdırmış bir dalgıçtı. Facebook sayfasında ve Dünya Serbest Dalış Örgütünün sitesinde yayınlanan habere göre arkadaşlarından uzaklaşan Molchanova güçlü bir derin akıntıya kapıldıktan sonra kayboldu.


Nefesini 9 dakika tutabiliyordu
Palet takmadan 30 metre derinliğine dalışlar yapmakta olduğu sırada kaybolan Molchanova'nın öldüğü düşünülüyor. Salı günü başlatılan arama çalışmaları helikopterler ve teknelerle yapıldı. Molchanov’un oğlu Alexey Molchanov’un yaptığı açıklamada annesinin artık denize ait olduğunu söyledi. Spor tarihinde en çok takdir gören serbest dalışçının arkadaşları ve ekipler üç gündür onu arıyordu.


Okyanus akıntısına bıraktı!


41 Dünya rekorunu elinde tutan Molchanova, Dünya Serbest Dalış Şampiyonası’nı da 23 kez kazandı. Nefesini 9 dakika boyunca tutabilen sporcu 90 metreden fazla derinliğe dalabilmesiyle tanınıyordu. Websitesinde kırdığı rekorların bir listesi yayınlanan Molchanova’nın öldüğünü kabullenen oğlu, üç gündür süren arama çalışmalarını durdurdu. 


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS