İsrail, İran Devrim Muhafızları Komutanını öldürdü

İsrail, İran Devrim Muhafızları Komutanını öldürdü

İran'ın yarı resmi haber ajansı, Suriye'deki İsrail saldırısında İran Devrim Muhafızları Komutanının öldürüldüğünü duyurdu.

İsrailin Suriye'nin güneybatısındaki Golan Tepeleri'nde bir Hizbullah konvoyuna düzenledi saldırıya dair bir başka ayrıntı daha ortaya çıktı. İran yarı resmi haber ajansından son gelen bilgiye göre, İsrail'in 5 Hizbullah üyesini öldürdüğü saldırıda İran Devrim Muhafızlarından bir komutan da ölenler arasında.

İran'ın yarı resmi haber ajansına göre İranlı komutan Muhammed Allahdadi, İsrail saldırısında öldü.

İran Devrim Muhafızları Komutanı General Allahdadi, 2008'de öldürülen Hizbullah komutanı İmad Mugniye'nin oğlu ile aynı araçtaydı.

İran Devrim Muhafızları Kudüs Birliği Komutanı Kasım Süleymani tarafından eğitilen, 20'li yaşlarının başındaki Cihad Mugniye'nin Suriye'de hangi görevi üstlendiği bilinmiyor.

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah hafta içinde yaptığı açıklamada, İsrail'den Suriye topraklarına bir saldırı beklediğini, Şam yönetimi ve müttefiklerinin bu muhtemel saldırılara karşılık verme hakkı olduğunu söylemişti.

Hizbullah, yaklaşık 4 yıldır süren Suriye'deki iç savaşta Şam rejiminin yanında savaşıyor.

Hizbullah'ın İmad Mugniye'nin oğlunun öldürülmesine sessiz kalmayacağı ve yakın zamanda bir misilleme yapabileceği belirtiliyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS