İsviçre'nin Le Matin Gazetesi: "Türkiye istikrarsızlık içine girdi"

İsviçre'nin Le Matin Gazetesi: "Türkiye istikrarsızlık içine girdi"

İsviçre'nin saygın gazetelerinden Le Matin gazetesinin haberinde "7 Haziran seçimlerinde başarılı olamayan Erdoğan'ın partisinin ülkeyi büyük bir türbülansın içine soktuğu" ifade edildi. 

Türkiye'nin istikrarsızlık atmosferine girdiğini belirten Le Matin'in söz konusu haberinde şu ifadeler kullanıldı: "Türbülans ekonomide kendini göstermeye başladı. Borsa 77 bin puanına gerilerken, Türk Lirası Euro karşısında 3.30 lara kadar yükseldi. Ekonominin dışında ülkenin doğusunda yaşanan sorunlar  açığa çıktı, son aylar içinde PKK'lılar 50 civarında Türk askerini öldürdü. Bu durum ülkede büyük bir gerginliğe yol açmış durumda."


'Bu topraklar şehit kanlarıyla yoğrulmaya devam edecek'


Haberde ayrıca hükümet kurma meselesine de değinen Le Matin, "Görevi alan Ahmet Davutoğlu diğer parti liderleri ile yaptığı görüşmelerde koalisyonu kuramadı. Erdoğan, bu durumdan sonra normal olarak görevi, mecliste en çok sandalyesi olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na vermesi gerekirken, ülkenin 1 Kasım'da seçime gideceğini açıkladı. Ekonomik ve terör problemleriyle uğraşan ülkenin bu genel seçimi nasıl yapacağı bütün dünya kamuoyu merak ediyor" diye yazdı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS