Kraliçeye katil dediler

Kraliçeye katil dediler

Kraliçe II. Elizabeth, gelini Diana'nın kaza yaptığını öğrendiğinde, ''Biri frenleri iyi yağlamış'' dedi. Bu açıklama, 'katil' yorumlarına neden oldu.

İngiliz Telegraph gazetesinin haberine göre; biyografi yazarı Ingrid Seward, "The Queen's Speech" (Kraliçe'nin Konuşması) adlı yeni kitabında, Kraliçe II. Elizabeth'in şok ifadelerini kaleme aldı.


Kraliçe II. Elizabeth'in Prenses Diana'nın trafik kazasında yaralandığı haberini duyduktan sonra "Biri frenleri yağlamış olmalı" dediğini yazdı.


Kraliçe'nin bu sözleri İngiltere'de olay oldu


Diana ölmemişti


Prens Charles'ın eski eşi Prenses Diana, 1997 yılında erkek arkadaşı Dodi Fayed ile birlikte Fransa'nın başkenti Paris'te geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetmişti. Seward, Daily Mail gazetesine "İlk ulaşan haber, Kaza sonrası Diana'nın ölmediği yönündeydi.


Kraliçe'nin yanında bulunanlardan biri Kraliçe'nin "Biri frenleri yağlamış olmalı" dediğini duydu. Bu hayret verici yorum, Kraliçe ile Diana arasındaki sıradışı ve karmaşık ilişkiyi ele veriyordu" diye yazdı. Bu olayın kaza olmadığı MI6 operasyonuyla öldürüldüğü birçok belgeyle kanıtlanmıştı.


Bu kitabın piyasaya çıkmasıyla birlikte Kraliçe'ye ağır ifadeler kullanıldı. Birçok İngiliz, Kraliçe II. Elizabeth için, "Katil" yorumunu yaptı.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS