Tayland'da karikatür krizi!

Tayland'da karikatür krizi!

Tayland'ın Çin ile terör ve diğer konularda yaptığı özel anlaşma sorasında ortaya çıkan ABD karşıtı söylemlere bir karikatür damgasını vurdu.

Özellikle geçtiğimiz yıllarda ABD'nin Tayland'da üs kurmak için baskı yapması üzerine o haftalarda saat boyu başkent Bangkok semalarında Tay Kraliyet Hava Kuvvetlerine ait F-16 tipi uçaklar adeta gövde gösterisi yapmıştı.


Tayland'da sosyal medyada yayınlanan ve paylaşım rekorları kıran karikatürde bir çok ülkeyi kana bulamış üzerinde ABD bayrağı ve orağında da İsrail bayrağına benzeyen bir arma olan Azrail, Sırbistan, Irak, Libya ve Suriye'den geçip oraları kana bulayıp Tayland'ın kapısını çalıyor.
Mayıs darbesini yapan ve özellikle ABD'li diplomatların sürekli baskı yaptıkları şimdiki Tayland Başkanı Prayut Chan-ocha çıkıyor ve tekmeyi atıyor. ABD başkanı Barack Obama da Azrail olarak fotomontaj ile karikatüre eklenmiş.


Özellikle son zamanlarda yaşananlarla birlikte Tay milliyetçiliği artarken bununla birlikte sosyal medyadaki tepkilere göre ABD karşıtlığının da arttığı görülüyor.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS