Yemeksepeti artık Ürdün'de

Yemeksepeti artık Ürdün'de

Yemeksepeti artık Ürdün'de

Yemeksepeti online yemek sipariş alanında Ürdün'de pazar lideri olan ifood.jo'nun çoğunluk hisselerini satın alarak, global büyüme hedefleri doğrultusunda bir adım daha attı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yemeksepeti küresel pazardaki büyüme hedefleri doğrultusunda önemli bir adım daha atarak Ürdün pazarına girdi. Online yemek siparişinde Ürdün'ün pazar lideri konumunda olan ifood.jo'nun çoğunluk hisselerini alan kurum, bu şekilde hizmet verdiği ülke sayısını Türkiye dahil 8'e yükseltti.

Yemeksepeti, bu yatırımla birlikte ifood.jo'nun hızlı büyüme sürecine stratejik ve finansal anlamda katkıda bulunacak. ifood.jo ise Ürdün pazarında kendi markasıyla hizmet vermeye devam edecek.

"Potansiyel pazarlarda yolumuza devam edeceğiz"

Ürdün ve bölgenin Türkiye'ye benzerliğinden bahseden Yemeksepeti CEO'su Nevzat Aydın, "Yeni girdiğimiz pazarlarda nüfus ve satın alım gücünün önemi kadar o pazarın dengeleri ve kültürünü de bilmek gerekiyor. Bu anlamda Yemeksepeti'nin Türkiye'de elde ettiği başarıyı tüm bölgede de yakalayacağını öngörüyoruz. Ürdün'de ifood.jo'ya yaptığımız yatırım, Yemeksepeti'nin yurtdışı hedeflerinde ne kadar kararlı adımlarla ilerlediğinin bir göstergesi. Bundan sonra da potansiyel gördüğümüz pazarlarda satın almalarla yolumuza devam edeceğiz" dedi.

Satın almanın ardından konuşan ifood.jo Kurucusu Omar Akel ise, Yemeksepeti gibi sektörde uzman olan ve finansal anlamda kendilerine gerekli desteği verebilecek global bir oyuncu ile ortaklık yapmaktan büyük heyecan duyduklarını ifade etti. Akel, "Yemeksepeti Türkiye, Ortadoğu ve Yunanistan'daki başarısını yakından takip ettiğimiz bir şirket. Türkiye pazarındaki etkileyici başarısının yanı sıra yurt dışında da yüzde 200 gibi çarpıcı büyüme oranları yakaladığını biliyoruz. Bu doğrultuda yaptığımız anlaşmanın, vizyon ve strateji anlamında ifood.jo'yu çok daha iyi bir konuma taşıyacağına eminiz" dedi.

Türkiye ve Kıbrıs'ta 10.000'e yakın üye restoran ve 3 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip olan Yemeksepeti, günde aldığı ortalama 85.000 siparişle yaklaşık 220.000 kişiye hizmet veriyor.

Acun Ilıcalı'dan bir transfer daha

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Photoshop'un gazabına uğrayanlar - 4