"Tepecik Hayal Okulu" bu akşam Cezayir Toplantı Salonu'nda

"Tepecik Hayal Okulu" bu akşam Cezayir Toplantı Salonu'nda

Yönetmenliğini Güliz Sağlam'ın, montajını Özlem Sarıyıldız'ın yaptığı "Tepecik Hayal Okulu" bu akşam 19.00'da İstanbul Galatasaray'daki Cezayir Toplantı Salonu'nda gösterilecek.

Birbirinden özgün, yaratıcı kısa filmleri ve tek uzun metraj filmi "Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak"la tanınan yönetmen Ahmet Uluçay'a bundan 12 yıl önce beyin tümörü teşhisi konmuştu.

Film, 2009 yılında hayata veda eden yönetmenin tümörle tanışmasını, düş ve gerçeklik arasında gidip gelen yaşamını konu alırken, izleyenleri de hastane koridorlarının yarı karanlığından köye, çocukluğa, düşlere, bir sinema tutkununun dünyasına taşıyor.

Filmin gösterimi yönetmenin de katılımıyla bu akşam saat 19.00'da Cezayir Toplantı Salonu'nda gerçekleşecek.

Sağlam'ın sinemacılık hayatını, "Ben filmlerimi yaparken, bir mektup yazıp, şişenin içinde denize atıyorum. Mektup, ihtiyacı olana mutlaka ulaşacaktır. Ama bugün, ama yarın... " olarak anlatan Ahmet Uluçay'ın bu mektuplarını açıp onları anlamlandırma arzusuyla gerçekleştirilen film, 7. Documentarist İstanbul Belgesel Günleri'nde FIPRESCI ve 25. Ankara Uluslararası Film Festivali En İyi Belgesel ödüllerini aldı.

Yönetmen: Güliz Sağlam
Kamera: İlker Berke, Frank Massholder
Kurgu: Özlem Sarıyıldız
Yapımcı: İlker Berke
Ses: Alper Tunga Demirel

Yer:
Cezayir Toplantı Salonu
Hayriye Caddesi
No: 12
Galatasaray, İstanbul

Nuri Bilge Ceylan'a göre en iyi 10 film

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS