Muhammet Eren bebek için sadece 7 bin imza gerekli

Muhammet Eren bebek için sadece 7 bin imza gerekli
DHA

Almanya'da Giessen Üniversitesi Çocuk Kliniği'nde kalp nakli bekleyen Muhammet Eren bebek için internet üzerinden düzenlenen imza kampanyasında yaklaşık 28 bin imza toplandı. İmza kampanyasının başarılı olabilmesi için 7 bin imza daha gerekiyor.

'Dilate Kardiyomiyopi' olan ve 6 ay ömür biçilen ancak şu ay 21 aylık olan Muhammet için düzenlenen imza kampanyasının başarıya ulaşması halinde Alman Tabipler Birliği'nin (Bundesärztekammer) devreye girmesi bekleniyor.


Kampanya ile seslerini daha çok duyurabileceklerini belirten baba Yavuz Dönmez, "Çaresizce beklemek yerine bebeğimizi yaşatabilme umuduyla elimizden gelen her yolu deniyoruz" dedi.


"Hem mağduruz hem iftiraya uğruyoruz"


Baba Yavuz Dönmez, hastanenin önce, kalp nakli yapılabileceğini belirterek kendilerine ümit verdiğini ve Türkiye'de toplanan yardımlarla Almanya'ya geldiklerini anlattı.


Daha sonra Muhammet'in beyni yüzde 20 hasar gördüğü gerekçesiyle hastanenin kalp nakli yapmayı reddettiğini ifade eden Dönmez şöyle konuştu:


"Hastane bırakın kalp nakli yapmayı kendi çocuğumuzun fotoğrafını çekmeyi bile yasakladı. Hastaneye ziyarete gelenleri 'burada öyle biri yatmıyor' diye geri çevirdiler. Sosyal medyada bebeğimize destek veren binlerce kişinin kendilerini tehdit ettiğini öne sürdüler. Bu olanlara karşı adaletin bir gün tecelli edeceğine inanıyorum. Hem eşim hem de ben bebeğimizin yaşayacağına inanıyoruz. Muhammet Eren için Allah'tan dualarınızı esirgemeyin."


İmza kampanyası linki


İmza kampanyasının tam linki şu şekilde:Muhammet bebek için mucize gerçekleşecek mi?


ALS nedir?

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS