Yeni "kahin" fil olabilir

Yeni "kahin" fil olabilir

Brezilya'da düzenlenecek 2014 Dünya Kupası'nda maç sonuçlarının yeni "kahini" bir fil olabilir.

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) tarafından Brezilya'da düzenlenecek 2014 Dünya Kupası'nda maç sonuçlarının yeni "kahini" bir fil olabilir.


"Paul" adlı ahtapotun Güney Afrika'da düzenlenen 2010 Dünya Kupası'daki tahminlerinin çoğunlukla doğru çıkmasından sonra bu kez bir fil "kahinliğe oynuyor".


Aşağı Saksonya'daki Serengeti hayvanat bahçesinde yaşayan 4 yaşındaki Nelly, tahmin yeteneğini birçok kez kanıtladı. 18 aylıkken Nelly, Alman takımlarının ve 2011'deki Dünya Bayanlar Futbol Şampiyonası'nın maç sonuçlarının büyük çoğunluğunu doğru tahmin etti. 


Nelly, 16 Haziran'da Almanya'nın Portekiz ile oynayacağı maç sonucu için de "kehanette" bulundu. Fil, tereddüt etmeden bir topu doğruca Almanya'yı temsil eden kafese gönderdi ve böylece galibi "belirledi". 


Kısa süre önce Çinliler, Dünya Kupası'nda maç sonucu tahminleri için pandalara umut bağlamıştı.


Ahtapot Paul, ilk tahminlerini 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası için yapmış ve Almanya'nın oynadığı 6 maçtan 4'ünü doğru tahmin etmişti. 2010 Dünya Kupası'nda da Almanya'nın oynadığı 6 maçın tümünü doğru tahmin eden ahtapot üne kavuşmuştu.


Paul, 26 Ekim 2010'de yaşadığı akvaryumda ölmüştü.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS