Bölükbaşı: "Beşiktaş'a satmam"

Bölükbaşı: "Beşiktaş'a satmam"

Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in kendisi hakkındaki sözlerine tepki gösterdi. Bu arada herkes Bölükbaşı'nın "Beşiktaş'a satmam" dediği oyuncuyu Ozan Tufan zannetti. Ancak gerçek böyle değil...

Bölükbaşı, yeşil-beyazlı kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, kulüpte sözleşmesi devam eden oyuncularla ilgili transfer haberlerinin bugünün meselesi olmadığını, neredeyse haftalardır, her gün gazetelerde boy boy fotoğrafların çıktığını ve her gün gazete manşetlerinde konuyla ilgili iddiaların birbirini kovaladığını belirtti. 


Eski teknik direktörleri Şenol Güneş'in yeşil-beyazlı oyuncuların  aklını karıştırdığı şeklindeki iddiaların kendisinin değil, spor medyasının iddiaları olduğunu vurgulayan Bölükbaşı, açıklama da şunları kaydetti: 


''Ben yazılanları çizilenleri aktardım. Oyuncularımızla temasta bulunmadığını açıklamak yeni mi aklına geldi? Haftalardır kamuoyu bu haberlerle çalkalanırken, bunların yalan olduğunu söylemek çok mu zordu? Ben bu kulübün başkanı olarak yalan haberle mücadele ederken ve bu asılsız haberler nedeniyle hem oyuncularla hem de kamuoyuyla uğraşırken, Bursaspor'da görev yapmış ve görev yaparken de bu meseleler nedeniyle defalarca basın toplantılarında Türkiye'ye mesajlar vermiş bir teknik direktör, neden ağzını açıp tek kelime etmedi?" 


Dünyanın dört bir yanından transfer haberleri (11 Ağustos)


Bursaspor camiasıyla ilgili Şenol Güneş'in satır aralarında gizli mesajlar verdiğini belirterek, bunu eleştiren Bölükbaşı, "Kendisine hiç yakıştıramadım. Kim ne düşünüyorsa mertçe açık açık konuşmalı. Bursaspor'u çalıştırırken Türk futbolunun sorunlarıyla ilgili konuşmaktan çekinmeyen biri için, sözleşmesi devam eden oyunculara ahlaksız teklifler yapılması üzerinde konuşmaya değer bir konu değil mi, merak ediyorum" ifadelerini kullandı.


Bölükbaşı, Şenol Güneş'in sözlerinde katıldığı tek hususun adamlıkla ilgili sözleri olduğunu bildirerek, şöyle devam etti:


Bilic Arsenal'i 16 yaşındaki Oxford'la kilitledi!


''Son dönemdeki olaylar, Türkiye'de herkesin her şey olabileceğini ama herkesin adam olamayacağını gösteriyor. En azından bu meselede birbirimizi anladığımızı düşünüyorum. Haklı olduğu bir meseleyi daha kendisine hatırlatmak isterim. Bizdeyken, Türkiye futbol Federasyonu'nu İstanbul'un kirli havasından kurtarıp, Uludağ'ın temiz havasına davet etmişti. Demek gerçekten temiz hava zihni açıyormuş, bunu bir kez daha anlamış olduk.''


Güneş, Profesyonel Futbolcular Derneği'nin Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlediği ödül gecesi öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Bursasporlu futbolcuları ayarttığına yönelik iddialarla ilgili Bölükbaşı'na tepki göstermişti. 


Beyaz TV'ye konuştu


Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, Beyaz TV'de yayınlanan spor programına çıkarak oyuncusu Volkan Şen'i Beşiktaş'a asla satmayacaklarını belirtti:


"Ama Süper Kupa finali öncesi geldi 4 kez sorduk gitmek istiyorum dedi. Beşiktaş başkanı Fikret Orman ve Şenol Güneş hakkında suç duyurusunda bulunuyorum bugün habersiz görüşme yaptılar! İstanbul takımları futbolcularımdan ellerini çeksin tek isteğim bu... "


"Herkes kendi işini yapsın, Şenol Güneş öyle vaaz vermesin. Herkes benim adamlığımı bilir ondan öğrenecek değiliz hocalık yapsınKim adam, kim adam değil herkes biliyor. Daha dün İstanbul'un havası kirli Bursa'ya gelin diyen Şenol Güneş ağız değiştirdi."


Beşiktaş'a satmayacağı oyuncu Ozan Tufan değil...


"Volkan Şen'e teklif gelirse değerlendireceğiz. Beşiktaş'a kesinlikle ve kesinlikle satmam. Vakıfköy'de futbol hayatına devam eder. Bir şey söylemek istiyorum, Ozan'ı 7 milyon euroya vermiyorum yazıyor ekranda. Ben para konuşmuyorum, onu oradan kaldırın. Şu anda onun kararını yarın öğleden sonra vereceğim. Yönetimle, Ozan'la görüşeceğim, kararımı vereceğim. İş artık paradan çıktı."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS