Duygun Yarsuvat'tan iddialı açıklamalar!

Duygun Yarsuvat'tan iddialı açıklamalar!

Galatasaray Kulübü'nde 25 Ekim Cumartesi günü yapılacak Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda başkan adayı olan Duygun Yarsuvat, amacının 2015 yılı mayıs ayına kadar düzeni hazırlamak olduğunu söyledi. Yarsuvat Başkan seçilirse görev süresinin sonuna kadar Prandelli ile devam edeceğini de belirtti.

Galatasaray Kulübü Başkan adaylarından Duygun Yarsuvat, GS TV'ye konuk oldu. Galatasaray Kulübü'nde 25 Ekim Cumartesi günü  yapılacak Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda başkan adayı olan Duygun  Yarsuvat, amacının 2015 yılı mayıs ayına kadar düzeni hazırlamak olduğunu söyledi. 

Galatasaray TV'de katıldığı programda hedeflerini açıklayan Duygun  Yarsuvat, başkan olması halinde ilk icraatının mali ve idari portföyü önüne  koymanın yanı sıra, 210 günlük çalışma düzenini hazırlamak olduğunu kaydetti. 
 
Tüzüğe göre seçimlerin mayıs ayının ikinci yarısında olması  gerektiğini vurgulayan Yarsuvat, "Seçim üç senede bir yapılır, bunu çiğneyemeyiz"  dedi. Yarsuvat, 210 günlük çalışma döneminde yapacakları konusunda ise şunları  kaydetti: 
 
"Sloganımız var; dördüncü yıldız. Dördüncü yıldızı vadediyorum. Bunu  da canıgönülden istiyorum. 2015 senesi, Galatasaray'ın 110. kuruluş yılı olacak.  Onunla taçlandırmamız gerekir. Bunu gerçekleştirmek için ne gerekirse yapacağız.  Kısa süre içinde yönetim kurulunda çalışan arkadaşlar olur, anonim şirkette  çalışan arkadaşlar olur, onlara kulübü bilme konusunda gerekli ortamı hazırlamak  istiyoruz. Benim 3-4 yıl veya 15 yıl başkanlık yapma misyonum yok. Benim görevim, 2015 yılının mayıs ayında biter. Ondan sonra takdir genel kurul üyelerinindir.  Herkese gerekli hazırlığı yapmalarını söylüyorum." 
 
Mevcut başkan Ünal Aysal'ın yönetiminde çalışan bazı isimleri kendi  listesine almasıyla ilgili soruyu da Yarsuvat, "Ben devamlılıktan yanayım. Hatta  eski yönetimin devamlılığını sağlayacak bir üyenin de olmasını isterim" diye  yanıtladı.

Aralarında Ali Dürüst'ün de bulunduğu bazı isimlerle yaptığı  görüşmeler konusunda bilgi veren Duygun Yarsuvat, kendisinin bu isimlere teklif  götürdüğünü ve onlardan yanıt beklediğini ifade etti. 
 
Eski yöneticilerden Abdurrahim Albayrak'a yer vermesine de değinen  Yarsuvat, "Abdurrahim Albayrak, Galatasaray sevgisiyle yatıyor, kalkıyor ve  ağlıyor" dedi. 

Yarsuvat, kulübün nakit açığı sorunun çözümüyle ilgili planları için  ise "Ben kendimi bildim bileli bütçe açığı vardır. Bütün kulüplerin yardıma  ihtiyacı vardır ama bu yardımın yöneticilerin cebinden çıkmaması icap eder.  Akılcı bir yönetim anlayışıyla, elimizdeki imkanlarla para kazanmayı amaçlıyoruz.  Mayıs ayına kadar bunu yapmaya çalışacağız. Bunu yaparsak kendimi başarılı hissedeceğim. Ben cimri bir adamımdır, hiçbir şeyimi satmam" diye konuştu. 
 
Galatasaray Adası ile ilgili değerlendirmesinde ise Yarsuvat, "Adayı  Galatasaraylılara iade edeceğim. Onların malıdır. İşletme istemiyorum.  İşletilecekse, Galatasaraylılar bunu işletir. Kocaman Galatasaray Kulübü'nü  işletiyor, küçücük bir adayı mı işletemiyor. Komik bir rakamla kiraya verilmiştir. Haksız bir şekilde süresi dolmadan 3 sene süresi uzatılmıştır. Bu  ada Galatasaraylılarındı" ifadelerini kullandı. 
 
Teknik kadro değişmeyecek
 
Başkan adayı Yarsuvat, göreve seçilmesi halinde futbol takımında  mevcut teknik heyet ve oyuncu kadrosuyla devam edeceğini kaydetti. 
 
"Ne teknik kadroda, ne futbolcu kadrosunda değişiklik öngörüyorum"  diyen Duygun Yarsuvat, "İtalya Milli Takımı'nın teknik direktörü geldi, niye  değiştireyim? Galatasaray kimleri yemedi ki. Biz Feldkamp'ı, Rijkaard'ı,  Mancini'yi yedik. Türkleri saymıyorum. Lucescu'yu yedik. Teknik adam yeme mekanizması var. Bunun ortadan kaldırılması lazım. Prandelli ile görevim bitene  kadar devam ederim. Benden sonrakiler anlaşırsa devam ederler" diye konuştu. 
 
"Ocak ayında takımda değişiklik olacak mı?" sorusuna ise Yarsuvat,  "Ocak ayında takıma faydalı bir transfer yapamazsınız. Galatasaray'ın parasını  ıvır zıvır oyuncularla, yeni oyuncu alacağım diye sarf etmeyi düşünmüyorum"  cevabını verdi. 
 
Futbolda şike iddiaları ve 3 Temmuz süreciyle ilgili ise Yarsuvat, şu  değerlendirmeyi yaptı: 
 
"3 Temmuz, Türkiye futbol hayatına bomba gibi düşen bir olay. Her şeyi  alt üst etmiştir. Her dengeyi değiştirmiştir. Böyle bir şeye ihtiyaç var mıydı, bilemiyorum. Ancak şunu biliyorum ki eğer bu olay var ise bu benim görevim değil.  Mahkemeler halledecektir ama yapılmış ise de hüküm verilip cezalarının çektirilmesi icap eder. Listedeki bir arkadaşım için 'Beşiktaşlı. Bu kişi,  yargılanan kişinin (Aziz Yıldırım) savunmasını üstlendi. Nasıl listene alırsın?'  deniliyor. Mesleğime tecavüz var. İlkan Koyuncu'dan bahsediyorum. Bu arkadaşımız  iyi bir Galatasaraylı ve iyi bir müdafi olarak işi alıyor. İftihar etmemiz lazım.  Ben insanı seviyorum. Fenerbahçeli ve Beşiktaşlı çok dostum var. Hepsiyle iyi ilişkiler içindeyim ancak bu ilişkiler Galatasaray'a kötülük yaptıkları anda sona  erer." 
 
Türkiye Basketbol Ligi'nde geçen sezon oynanan final serisinin son  maçına yönetim kurulunun takımı çıkarmama kararına değinen Yarsuvat, "17  Haziran'da Galatasaray bir kere aşağılanmıştır. Bunun için mücadele etmek  gerekirdi. Gerekli mücadeleyi yaptılar ama başarıya ulaşamadılar ve takımı çektiler. Takımı çekmek yerine alternatifler yaratmak icap ederdi. Bir gün kala  bunlar olmaz. Çekmeden evvel sporkamuoyuna duyurmak lazım. Galatasaray'ı  ezdirmem. Sonucu önceden biliyorsam, oraya dayak yemeye de göndermem. Gerekli  önlemlerin alınması için çalışırım. Belki bunlar da yapıldı. Bütün bunlara rağmen herhangi bir netice alınmamışsa, aynı şeyi yaparım" diye konuştu. 
 
Eski başkanlardan Faruk Süren'in açıklamalarının hatırlatılması  üzerine Duygun Yarsuvat, "Galatasaray'da başkanlık yapmış bir insanın duygusunu törpülemiş olması lazım. İntikam hissiyle hareket etmemesi lazım. Galatasaray'da  yavrularını çakallara veren bir aslan görmedim. Bazıları gitti Cumhuriyet savcılarına şikayette bulundu. İbra edilmemişse kabahat onların. Takımdan ve  kitleden intikam almak olmaz. Geçmiş duygularınızı unutup, Galatasaray sevgisiyle  hareket etmeniz lazım" ifadelerini kullandı. 
 
Yarsuvat, Türk Telekom Arena'nın üstünün kapanmasıyla ilgili de  "Yapıldığı dönemde o dönemki başkana 'yapma, alma' dedim. O yönetimdeki iki kişi üstünü kapatma konusunda taahhütte bulundu. Galatasaray bu yüzden davalık.  Üstünün kapanmasının zor olduğunu ve bunun da diğer borçlar gibi miras olduğunu  söylemek isterim" değerlendirmesinde bulundu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS