İşte Ersun Yanal'ın şifreleri

İşte Ersun Yanal'ın şifreleri

Galatasaray galibiyetiyle yeniden zirve yarışına ortak olarak camiayı havaya sokan Trabzonspor'da Ersun Yanal'ın 11 günlük yoğun çalışması meyvelerini vermeye başladı.

Trabzonspor'da 12 Kasım'da imzayı atan ve aynı akşam antrenmana çıkan Ersun Yanal, pozitif tutumuyla oyuncularını etki altına almayı başardı. Vahid Halilhodziç'in mağlubiyet ve kötü oyunun ardından demeçleriyle adeta aşağıladığı ve toplumun önüne attığı oyuncularını birebir görüşmelerle motive etmeye çalışan Yanal, morali çok bozuk olan bordo mavilileri ayağa kaldırmak için büyük çaba sarf etti.


Yaptığı tüm açıklamalarda, elindeki oyuncu kadrosunu öven, "Kaliteli oyunculara sahibim" mesajı veren Yanal, takımın moralini de yükseltti. Öğrencilerine saygı duyan Yanal, sürekli arkalarında olacağı ve hak edenin formayı giyeceği konusunda da güven verdi.


Antrenman yöntemi değişti


Oyuncuların yeniden özgüven kazanmalarını sağlayan Yanal, uyguladığı antrenman programıyla da oyunculara hem kondisyon kazandırdı, hem de yeni oyun sistemini aşılamaya çalıştı. Halilhodziç'in, büyük bölümü futbolcuları eleştirmeye dayalı saha ortasında yaptığı antrenman toplantıları kaldıran Yanal, çalışmalarda futbolcularıyla birebir ilgilendi, şakalaştı ve takımla kaynaştı. Yanal'ın otoriter ama güler yüzlü yapısını gören futbolcular da antrenmanlarda daha büyük hırsla çalışmaya başladı.


Şampiyon etikeri


Yanal'ın geçen sezon ligde yaşadığı şampiyonluk da öğrencilerinin tecrübeli hocaya daha büyük güven duymalarını sağladı. Medyada, özellikle Galatasaray maçının ardından seslendirilmeye başlanan şampiyonluk söylemi takımı da havaya soktu.


Takım olgusunu yarattı


Takımla yaptığı toplantılarda ve oyuncularla gerçekleştirdiği birebir görüşmelerde takım olgusunu ön plana çıkaran Yanal, "Başarı birlikte kazanılır" mesajı verdi, oyuncuların birbirlerine güvenmelerini ve kaynaşmalarını sağladı. Başarıya giden yolun omuz omuza yürünmesi gerektiğini vurgulayan açıklamalarıyla da camiadan destek ve birliktelik istedi.


Milli oyunculara motivasyon


Göreve başladığında milli takımlarında bulunan Bosingwa, Medjani, Belkalem, Waris, Yatabare ve Papadopoulos'la Galatasaray maçından ancak bir gün önce tanışabilen ve tek antrenman yapma şansı yakalayan Yanal, bu oyunculara 'hızlandırılmış motivasyon' uyguladı. "Millilerle çalışma şansımız olmadı ancak epey konuştuk" diyen Yanal'ın birebir uyguladığı toplantılarla yeni hocalarını tanıyan ve taktiği konusunda ipuçları elde eden yabancılar, milli takımdan dönmüş olmalarına rağmen Galatasaray maçında sergiledikleri performansla parmak ısırttılar. Medjani attığı iki golle yıldızlaşırken, Papadapoulos savunmadaki performansı ve asisti, Bosingwa sağ kanattaki yükselen oyunuyla büyük övgü aldı.


Metalist Kharkiv maçının hakemleri belli oldu


Trabzonspor'un UEFA Avrupa Ligi L Grubu'nda oynayacağı Metalist Kharkiv maçının hakemleri açıklandı. Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda saat 20.00'de başlayacak karşılaşmayı Finlandiya Futbol Federasyonu'ndan Mattias Gestranius yönetecek. Jan-Peter Aravirta ve Mikko Alakare yardımcı hakem olarak görev alacağı karşılaşmanın dördüncü hakemi Jukka Honkanen, ilave yardımcı hakemleri ise Antti Munukka ve Dennis Antamo olacak.{010}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS