Orman'dan Fenerbahçe ve Galatasaray'a: "Açıklayın"

Orman'dan Fenerbahçe ve Galatasaray'a: "Açıklayın"

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman idari ve mali genel kurulda yaptığı konuşmada isim vermeden Galatasaray ve Fenerbahçe'ye göndermede bulundu. Orman, "Beşiktaş'a atıfta bulunan kişiler, buldukları reklamı açıklasınlar" dedi.

Orman, Ceylan InterContinental Otel'de gerçekleştirilen divan kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, Beşiktaş Kulübü başkanlığına seçilerek geldiğini belirterek, "Seçim sandığından kaçmam. Otobüslerle adam getirmedim. Getirmek için de bir şey yapmadım, ama siz internet sayfasından insanları örgütleyip orada Beşiktaş başkanına küfür ettirirken örgütlü olmuyorsunuz" diye konuştu.


Konuşması sırasında sinirlendiği gözlenen ve toplantıdaki birkaç üyeye yönelik sert ifadelerde bulunan Orman, "Madem seçim isteniyor, 'sandığı koyalım' dedik. Yönetim kurulu daha sonra 'Başkan sen bize konuşmadan böyle bir şey söyledin, ama şu an yapmamız gereken şeyler var' dedi. 'Doğrudur, yapalım gidelim' dedim. Divan başkanımız da kararımızı gözden geçirmemizi söyledi. Geçirelim. Orada o gün seçim isteyen arkadaşlar gelsinler, 'başkan şu tarihte yapalım' desinler. Beşiktaş'ın menfaatine göre hareket edelim" şeklinde konuştu.   


Beşiktaş son dakika transfer haberleri (8 Ağustos)


 - "Bakkal mantığıyla muhasebe anlatılmaz"


Orman, borçlarla ilgili yapılan eleştirilere sert çıkan ve Beşiktaş Kulübü'nün çok büyük bir organizasyon olduğunu kaydederek, "Birçok şirketi var ve bunların hepsi denetlenmektedir. Bir heyet kurulsun ve bir dahaki divan kurulu toplantısında '1,5-2,5 milyar lira' denen borçları bir açalım. 'Battık, çıktık' diye toplantılar yapılıyor. Bu rakamlar hepimizi rahatsız ediyor. Madem böyle bir heyet oluşturalım, kimse şaibe altında kalmasın" değerlendirmesinde bulundu. 


Beşiktaş Kulübü Denetleme Kurulu'nun söylediklerine itibar edilmediğini kaydeden Orman, "O zaman bir heyet oluşturulsun ve bakılsın. Bir şeyin üstü örtülüyormuş gibi olmasın. Bakkal mantığıyla muhasebe anlatılmaz. Beşiktaş 2,5 milyar lira nasıl borçlanacak? Böyle olsa karşınızda durabilir miydik? Hiçbir şeyin altını kapattığımız yok. Kimse Beşiktaş'ın itibarını divan kurulunda itibarsızlaştırmasın" ifadelerini kullandı.


Fenerbahçe son dakika transfer haberleri (8 Ağustos)


- "Yöneticilik yapmışsınız, ne çivi çakmışsınız?"


"Seneler boyu maketlerle gelip hiçbir şey yapmayanlardan hesap sorulmazken, biz yaparken bunun suçlusu haline geliyoruz" diyen Orman, şunları söyledi:


"Üzülmek istemiyorum ama Beşiktaş'ta bir şey yapmak isteyenlere destek olunmasını istiyoruz. Bir şeylerle uğraşıyoruz, bir mücadele içindeyiz. Beşiktaş'ın daha önceki stat geliri 30 milyon dolardı. Stadı yaparak bunu 150 milyon dolara çıkarıyoruz. Beşiktaş'ın stat geliri 150 milyon dolara geliyor, ama '3 senelik loca ve VIP gelirlerini satmışsınız. Bu nasıl gelir?' diyorlar. Bu geliri aldık, stada harcadık ve borç hanesinde duruyor. Stadı yapmamız bu şekilde mümkün. Yöneticilik yapmışsınız, ne çivi çakmışsınız?"


İngiltere Premier Ligi 2015-16 sezonu takım formaları


- Vodafone Arena'ya 242 milyon lira 


Fikret Orman, yapımı devam eden Vodafone Arena'ya şu ana kadar 242 milyon harcadıklarını açıkladı.


En kısa sürede Vodafone Arena'ya dönmek için gayret ettiklerini aktaran Orman, "Vodafone Arena için şu ana kadar 242 milyon lira harcamışız. Bir kaza yaşandı ve Allah'tan ölümsüz bir kaza oldu. Belki çok acele ettiğimiz bazı şeyler oluyor. Allah affetsin" diye konuştu.


Cristiano Ronaldo hakkında bilmediğiniz 10 şey!


Orman, Vodafone Arena inşaatında 837 kişinin çalıştığını dile getirerek, şöyle konuştu:


"Çatı kazası, süreci biraz uzatmış olacak. Halatlarda bir zedelenme olup olmadığı için röntgen çekilmesi gerekiyor. Önümüzdeki hafta Fransız heyetten rapor gelecek. İnşaat son sürat devam etmektedir. Çatı 16,7 milyon euro'ya mal olacak ve 12 milyon euro'sunu ödedik. 15 günde bir ödeme yapıyoruz. Çok zor bir inşaat. Çatısı da çok zor. Bursaspor çatıyı 2-3 senede kaldıramadı. Herkes emin olsun ki, Beşiktaş başkanı ve yönetim kurulu gece, gündüz demeden orada çalışmaktadır. İnşallah en kısa sürede stadımıza dönmüş olacağız."


Köpek balıklarının midesinden çıkan tuhaf şeyler


Galatasaray ve Fenerbahçe'ye gönderme yaptı


Fikret Orman, 2015-2016 futbol sezonu öncesi 5 oyuncu transferi yaptıklarını hatırlatarak, "Beşiktaş, son 10 yılda ilk defa bir sezona hiçbir futbolcusuna bir kuruş borcu olmadan girmiştir. Formalarına reklam bulamıyorlar. O Beşiktaş'a atıfta bulunan kişiler, buldukları reklamı açıklasınlar. Onlar ne kadar elde etmiş, biz ne kadar elde etmişiz. Aldığımız dönemdeki takımın piyasa değeri de şimdiki takımın piyasa değeri de bellidir" şeklinde görüş bildirdi.


Futbolcu satışından 18 milyon avroluk bir gelir elde ettiklerini, transferde 6 milyon 250 bin avroluk da bir bonservis harcamalarının olduğunu belirten Orman, "Giden futbolcuların yerine daha iyilerini aldık. Vodafone Arena'ya döneceğiz ve inşallah çok iyi bir sezon geçireceğiz. Beşiktaş'ta 'oyuncu al' devri bitmiştir. Satacak, alacak. Hep al ile geldiğimiz nokta bellidir. Barcelona, Atletico Madrid, Chelsea satarken problem değil de biz satarken mi problem? Satacağız, daha iyisini alacağız" diye konuştu.


Futbolla ilgili cevabı az bilinen 10 soru?


- "Onların haysiyetleriyle oynarım"


Orman, menajer ücretleriyle ilgili açıklamada bulunarak, "Bir başka dedikodu mekanizması. Kulübün yaptığı anlaşmalar, ne ödediğimiz ortada. Bilen bildiğini açıklamazsa, dedikodularla haysiyetimizle oynarlarsa, onların haysiyetleriyle oynarım. Yedi yetimin hakkını en sonuna kadar korumak için geldik. 10 liranın hesabını yaparım, virgülüne kadar bakarım. Haysiyetimizle uğraşırken, gelip bir camiayı yöneten insanları sadece laflar konuşarak bir soru işareti altında bırakmak ayıptır" değerlendirmesinde bulundu. 


"Geldiğimizde Kartal Yuvaları malzeme alamıyordu. Borçları ortadaydı. Geçen sene rakiplerimiz kadar, hatta üzerinde forma satışı gerçekleştirmişiz" diyen Orman, sözlerini şöyle sürdürdü:


Sinan Şamil Sam taburcu edildi


"Şan Ökten Tesisleri'ni önümüzdeki haftadan itibaren yıkmaya başlayacağız. Burayı Beşiktaş'a kazandıracağız. Yaklaşık 6-7 milyon dolarlık bir yatırım. İş merkezi olacak. Bu sene yatırım hamlesi başlattık. Vodafone Arena'ya hibritten bir saha yapıyoruz. Nevzat Demir Tesisleri de öyle olacak. Her ikisinin çimine ve altyapısına 1,7 milyon avro para harcıyoruz. Havalandırması, ısıtması ile 10 numara yer olacak. Paradan esirgemedik. Pendik'i hem güçlendireceğiz hem de tesis haline getireceğiz. Onun da inşaatına hemen başlayacağız. Akatlar'daki tesisimizin bütün projeleri çizildi. Şimdi ihaleye çıkarıyoruz. Bunun da inşaatına başlıyoruz."


Fikret Orman, BJK TV'yi stada taşıyacaklarını kaydederken, "İyi bir seneye gireceğimizi düşünüyoruz. Allah bize yardım etsin" sözlerini kaydederek kürsüden ayrıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS