TFF'den refakatçi çocuk açıklaması

TFF'den refakatçi çocuk açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) futbolculara refakat eden çocuklarla ilgili organizasyonun, sezon öncesi yapılan talimat değişikliği ile kulüplere bırakıldığını bildirdi.

TFF'den yapılan açıklamada, bazı medya organlarında Spor Toto Süper Lig müsabakaları öncesi düzenlenen seremonilerde hakemler ve futbolculara refakat eden çocuklarla yapılan organizasyon ve çocukların giydikleri ekipmanlarla ilgili çeşitli haberler yer aldığı belirtilerek, federasyon tarafından sezon öncesi yapılan talimat değişikliği ile futbolculara refakat eden çocuklarla ilgili maddenin değiştirildiği ve bu organizasyonun kulüplere bırakıldığı kaydedildi.


Diyarbakır BŞB - Galatasaray maçı saat kaçta hangi kanalda?


Açıklamada yer alan sportif ekipman talimatının 22. maddesi şöyle:


"Madde 22 - Refakatçi Çocuklar


1- En üst profesyonel ligde ev sahibi kulüpler diledikleri takdirde, TFF'nin izni çerçevesinde müsabaka öncesi seremonilerde futbolculara refakat etmek üzere, 12 yaşından küçük çocukları refakatçi çocuk olarak belirleyebilirler.


2- Seremoniye katılan her futbolcuya eşlik edecek olan refakatçi çocukların, ev sahibi takımın forma setlerini giymeleri zorunludur. Buna ilaveten, müsabakada görev yapacak hakemlere eşlik edecek refakatçi çocuklar, göğüs hizasında ve 200 santimetre kare boyutunda olmak şartıyla, 'Fair Play' veya 'Saygı' yazısı bulunan ev sahibi takım forma setlerini giymek zorundadırlar."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS