Mahkeme şike davası için kararını verdi!

Mahkeme şike davası için kararını verdi!

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, "futbolda şike" davasında Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu sanıkların "yeniden yargılanma" ve "infazın durdurulması" talebini kabul etti.

'Futbolda şike' davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu sanıkların yaptığı 'yeniden yargılanma' ve 'infazın durudurulması' taleplerini kabul etti.

Yeniden yargılanacak isimler
Mahkeme , 6526 sayılı yasayla CMK'da yapılan değişikliklerin CMK3111/e maddesi kapsamında kaldığında değerlendirildiğinden, bu duruma göre Aziz Yıldırım, Olgun Peker, İlhan Ekşioğlu, Abdullah Başak, Ahmet Çelebi ve Selim Kımıl hakkındaki yargılamanın yenilenmesi taleplerinin mahkumiyet kararı verilerek Yargıtay 5. Ceza Dairesi tarafından onanarak kesinleşen suçları yönünden CMK 318/1. maddesi gereği kabule değer olduğuna karar verdi.


AZİZ YILDIRIM GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

İnfazları geri bırakıldı
Mahkeme ileride telafisi imkansız zararlara sebebiyet vermemek açısından Aziz Yıldırım, Olgun Peker, İlhan Ekşioğlu, Abdullah Başak, Ahmet Çelebi ve Selim Kımıl'ın CMK 312. maddesi gereğince infazlarının geri bırakılmasına oy çokluğuyla hükmetti.

'Kumpas' iddiası reddedildi
Mahkeme bazı sanıkların kendilerine kumpas kurulduğu ve duruşma tutanaklarında sahtecilik yapıldığı iddialarıyla ilgili yaptığı yeniden yargılama talebini ise oy birliğiyle reddetti.

Fenerbahçe'den açıklama
Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, "İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, sözde şike davasında, Başkanımız Aziz Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu sanıkların, 'Yeniden Yargılanma' ve 'İnfazın Durdurulması' talebini kabul etti" ifadeleri kullanıldı.


AZİZ YILDIRIM'DAN 'ŞİKE DAVASI' AÇIKLAMASI


MAHMUT USLU'DAN ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMA: BAŞBAKAN'IN TALİMATIYLA...
İşte Bursaspor'un UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakibi


UEFA Şampiyonlar Ligi eşleşmeleri belli oldu


Bir Batuhan klasiği!


Kayseri Erciyesspor UEFA'yı şaşırttı


Zorlayınca ünlülere benzeyen futbolcular!

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS