Be My Eyes oldukça fazla ilgi görüyor

Be My Eyes oldukça fazla ilgi görüyor

Görme sorunu yaşayan engelliler için, akıllı telefonların değeri daha da artacak. Uygulama sayesinde kamera aracılığıyla farklı insanlara cisimleri insanlara göstererek yardım alacak.

Basit bir kullanımı olan uygulamada yardım edecek olanlar ya da yardım talep edecek olanların uygulamayı indirip sisteme kaydolmasını gerektiriyor. sesli yanıt özelliğiyle gönüllü kullanıcılar da gördüğü her şeyi, görme engelli kullanıcıya aktarıyor ve elinden geldiğince problemin çözülmesine yardım ediyor kişiler rastgele bir şekilde birbirleriyle video arama ile iletişim kuruyor. Görme engelli olan kişi, okuyamadığı ya da görmekte sorun yaşadığı herhangi bir nesneyi, telefonun arka kamerası üzerinden karşıdaki kişiye gösteriyor ve bu sayede karşıdaki kişiden yardım alıyor. Örneğin dolaptaki sütün son kullanma tarihini, açık mı kapalı mı olduğunu anlayamadığı bir cihazı kontrol ettirme özelliği sağlıyor. Cep telefonunun kamerasını doğru yönlendirdikten için onu yönlendiriyor ve gördüğünü söylüyorsun sadece Be My Eyes uygulaması daha birkaç günlük olmasına rağmen binlerce kişi üye oldu ve indirdi.
Ayrıca uygulamada, puanlama sistemi ile birlikte birbirleriyle anlaşamayan kişilerin tekrar karşılaşmasını engelleyen bloke sistemi de mevcut. Şu an için sadece iOS uygulaması olarak piyasada bulunan Be My Eyes, yakında Android cihazlara da gelecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS