Dijital ölümsüzlük için sıraya girdiler

Dijital ölümsüzlük için sıraya girdiler

Eter9 adlı yapay zeka, kişinin tüm özelliklerini bünyesine alarak, kişinin ölümünden sonra ‘sanal’ dünyada yakınlarıyla iletişim sürdürmesini sağlıyor.

Eter9 uygulaması, kullanıcılar ile etkileşime girebilen bir sanal varlık. Yapay zeka sistemine dayanan bu uygulama şimdilik beta aşamasında olmasına rağmen 5000 kişi sıraya girerek dijital ölümsüzlüğe imza atmak istiyor.

Portekizli yazılım geliştirici Henrique Jorge tarafından başlatılan teknoloji konsepti bir dereceye kadar bilim-kurgu filmini aratmıyor.

BBC’ye konuşan Jorge, “Şuanda Eter9‘a bilgi yükleyebilmek için Facebook gibi diğer ağlardan daha hızlı bilgi toplayabilen bir AI sistemi oluşturmak için çalışıyoruz.” diye konuştu.

Eter9 sitesinde yapılan açıklamaya göre “Bu ağ, bir insanın siber ölümsüzlüğü elde etmesi için var olacak” denildi. Çoğunlukla Facebook‘u andıran Eter9‘da, diğer kullanıcılardan gelen mesajlar görünüyor ve tıpkı Facebook gibi bir ‘newsfeed’ uygulaması yer alıyor. Kişilerin fotoğraflarını ve yorumlarını görebildiğiniz gibi, bu kişilere yorumlar yapabiliyorsunuz.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS