Kendini imha eden e-posta: Dmail

Kendini imha eden e-posta: Dmail

Daha önce hiç yanlış gönderdiğiniz veya sonradan pişman olduğunuz için geri çekmek veya sildirmek istediğiniz bir e-mail oldu mu? Dmail servisi şimdi bu imkanı tanıyor.

Aslında, e-mail geri çekme imkanı yeni bir şey değil. Microsoft’un Outlook servisinde bu imkan bulunuyor. Gmail de, e-postayı gönderdikten sonraki max 30 saniye içinde kullanıcıya isterse e-postayı göndermekten vazgeçme fırsatı tanıyor.


Ancak Dmail isimli yeni bir servis, Gmail kullanıcılarına tüm e-postalarını istedikleri zaman geri çekebilme yeteneği kazandırıyor. Aslında bri Chrome eklentisi olan Dmail kurulduğunda, Gmail servisi içinde, yeni bir posta yazarken, pencerenin altında postanın ne kadar süre sonra kendini silmesini belirleyebileceğiniz bir pencere açılıyor. Burada dilediğiniz kadar bir süre girerek, gönderdiğiniz e-postanın, alıcının kutusuna ulaştıktan ne kadar sonra otomatik olarak silineceğini belirliyorsunuz.


Eğer, zamanlanmış silme özelliğini kullanmazsanız, daha sonra dilediğiniz zaman gönderilmiş postalar klasöründe ilgili postaya ulaşıp, Dmail penceresinden e-postanın alıcının kutusundan geri çekilmesini de sağlayabilirsiniz. Yani bu servis sayesinde, artık gönderdiğiniz postların kontrolü artık tamamen sizde oluyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS