Türk ve Almanların internet tüketimi açıklandı

Türk ve Almanların internet tüketimi açıklandı

Tüketim, Piyasa ve Satış Araştırmaları Cemiyeti (GfK), Berlin’de yaşayan Türk ve Almanların internet tüketimi hakkında araştırma yaptı. Sonuçlarda oldukça ilginç.

Araştırmanın sonuçları oldukça ilginç, Türkler Almanlar’a göre daha çok internet kullanıyor. Almanlar ise bu konuda daha kaliteli davranıyorlar. İnterneti bilinçli kullanma, hak ve sorumluluklarını bilme ayrıca tehlikelerden sakınma konusunda Almanlar bir numara. Araştırma sonuçlarının bir diğer ilgi çeken kısmı ise Türk internet kullanıcılarının Almanlara göre daha genç ve eğitim seviyesinin daha düşük olması oluyor.


Berlin’de yaşayan Türklerin internet kullanım oranı yüzde 91, Berlinli Almanların kullanım oranı ise yüzde 79. Türk erkeklerinin yüzde 91’i internet kullanıcısı Almanların ise yüzde 80’i.


Konu internet kullanıcılarının meslek sahibi olup olmadıklarına geldiğinde ise Türkler ve Almanlar arasında ciddi farklar yok. Meslek sahibi Türklerin yüzde 99’u internet kullanırken bu oran Almanlar’da yüzde 94.


e-Ticaret bakımından Almanlar daha çok aktif. Türkler interneti Almanlardan daha çok kullansa da internetten alışveriş konusunda çok ileri seviyede değiller. Almanların üçte ikisi internet üzerinden alışveriş yapıyor

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS