6,5 milyon lira tazminat istedi

6,5 milyon lira tazminat istedi

Kocaeli'ne yaklaşık iki yıl önce tatil için Almanya'dan gelen ve bir aracın çarpması sonucu belinden aşağısı felç olan kişiye, dava kapsamında iki bilirkişi heyetince hazırlanan raporlara göre sigorta şirketinin 6,5 milyon lira tazminat ödemesi istendi.

Alınan bilgiye göre, yaklaşık iki yıl önce, işçi olarak çalıştığı Almanya'dan memleketi Kocaeli'ne gelen S.T'ye, Kartepe ilçesinde motosikletle gezerken başka bir gurbetçi N.Ş'nin kullandığı Hollanda plakalı araç çarptı.


Olayın ardından hastaneye kaldırılan ve birkaç kez ameliyat edilen S.T, Almanya'ya dönüp tedavisini sürdürdü ancak belinden aşağısı felç kaldı.


Kazayla ilgili Kocaeli Sulh Ceza Mahkemesinde görülen ceza davasında, Adli Tıp Kurumu, kusur oranlarını N.Ş. için yüzde 75, S.T. için yüzde 25 olarak belirledi. Dava karara bağlandı ve N.Ş'ye verilen para cezası ertelendi.


S.T, bunun ardından Sakarya'daki avukatı Özgür Eray Taş aracılığıyla N.Ş'nin, aracını sigortalattığı Hollanda'daki şirket aleyhine iş göremezlik, bakıcı, Almanya'daki evinin engelli yaşamına uygun hale getirilmesi ve fizik tedavi giderleri, manevi tazminat, tıbbi araç ve gereç ihtiyaçlarını karşılayabilmek için Kocaeli Ticaret Mahkemesinde dava açtı.


''Deniz Seki ameliyat oldu''


Bu davada da Adli Tıp Kurumu, aynı kusur oranlarını tespit edip mahkemeye bildirdi. Sigorta şirketi de S.T'ye avans niteliğinde 850 bin lira ödeme yaptı.


Mahkemenin talebi doğrultusunda İstanbul ve Kocaeli'den iki bilirkişi heyetlerince raporlar hazırlandı. Raporlarda, Alman hükümetinin yardım ödemeleri, manevi tazminat, sigorta şirketinin avansı ve işlenmiş faizler hariç S.T'ye 6,5 milyon lira tazminat bedeli ödenmesinin uygun olacağı yönünde görüş bildirildi.


Davanın görülmesine Kocaeli Sulh Ceza Mahkemesinde devam edilecek.


Bedellinin yaş sınırı ve ücreti ne olacak?


Hangi ünlü kaç yaşında?

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS