Ayrılıkçeşme metro istasyonunda bomba alarmı

Ayrılıkçeşme metro istasyonunda bomba alarmı

Ayrılıkçeşme metro istasyonundaki şüpheli paket polisi alarma geçirdi. Polis, metro istasyonunda geniş güvenlik önlemleri aldı. Metronun Kartal yönüne seferleri durduruldu.

Kadıköy Ayrılık Çeşmesi metro istasyonunda bırakılan  sırt çantası polisi alarma geçirdi. Arılık Çeşmesi metro istasyonuna bırakılan sırt çantasını gören güvenlik görevlileri durumu polise haber verdi.


İhbar üzerine metro istasyonuna gelen polis, önlem aldı. Çantayı bırakan M. Ç.  güvenlik kameraları tarafından tesbit edilerek kısa süre sonra Kartal metro istasyonunda gözaltına alındı. Çantanın bulunduğu Kartal yönü seferlere kapatıldı. Bu sırada ise Ayrılık Çeşmesi durağına gelen bomba uzmanları çantayı inceledi. Özel kıyafetlerini giyen uzmanlar, çantayı fünye ile patlattı.


Çalışmalar sırasında metro seferleri yaklaşık yarım saat aksadı. Güvenlik görevlileri ise vatandaşları megafonla uyardı. Fünye ile patlatılan çantanın içerisinden nevresim takımı çıktı. Çantanın boş çıkmasından sonra metro seferleri tekrar normal seyrine döndü.


Olayla ilgili gözaltına alınan M. Ç. 'nin “Çantayı buldum ve oraya bıraktım" dediği öğrenildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS