Başbakan Erdoğan: Gönlüm idamdan yana

Başbakan Erdoğan: Gönlüm idamdan yana

İstanbul'da bulunan Başbakan Erdoğan, bu sabah geçirdiği trafik kazasında şoförüyle birlikte yaralanan danışmanı Ali İhsan Arslan'ı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Hastane çıkışı vatandaşlarla bir süre sohbet eden Erdoğan, çocuk cinayetleri konusunda, "Benim gönlüm idamdan yana, olmazsa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın Belediye Başkanlığı döneminden beri yanından ayırmadığı danışmanı Ali İhsan Arslan bu sabah trafik kazası geçirdi. Arslan'ın aracı TEM Otoyolu'nun Seyrantepe mevkiinde kaza yapan araca çarpmamak için ani manevra yapınca yoldan çıktı. Yağmurun da etkisiyle kayganlaşan yolda bariyerlere çarparak durabilen araçtan Ali İhsan Arslan ve şoförü Nimetullah Uğurlu yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Bağcılar Medipol Üniversitesi hastanesinde tedavi altına alınan Arslan ve Uğurlu'nun durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Arslan'ın bir süre daha müşahede altında tutulacağı öğrenildi.

Saat 14.30 sıralarında Üsküdar Kısıklı'daki evinden çıkan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'yla birlikte Arslan'ın yattığı hastaneye geldi. Başbakan Erdoğan'ın, Arslan'ın sağlık durumu hakkında doktorlardan bilgi aldığı öğrenildi.

Yaklaşık 1,5 saat hastanede kalan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, çıkışta kapıda bekleyen vatandaşlarla sohbet etti. Aynı anda birçok vatandaş Başbakan'dan idamın geri getirilmesini istedi. Bu konuda daha önce açıklama yaptığını söyleyen Erdoğan, "Benim teklifim iki tane var. Gönlüm, idam. Olmazsa ağırlaştırılmış müebbet" dedi. Bir kadın vatandaş, idamın bazı suçlular için uygulanması konusunda Erdoğan'dan ısrarcı oldu. Başbakan ise, "Şu anda bizim yasalarımızda idam olmadığı için diyorum ki, ağırlaştırılmış müebbet hapis" diye konuştu. Aynı kadın, "Hiç çıkarmayın" karşılığını verdi. Başbakan Erdoğan bu söze, "Ağırlaştırılmış müebbet hapiste çıkamıyor" yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanlığı seçimi

Başbakan Erdoğan'a bir gazeteci, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı konusunda yaptığı "İstişare sürüyor" açıklamasını hatırlattı. Erdoğan, "Arkadaşlar, şu anda süreç devam ediyor. İstişare süreçlerimiz devam ediyor. Halkımızla kamuoyu araştırmalarımız devam ediyor. Bütün bunlardan sonra nihai kararımızı vakit gelince vereceğiz" diye konuştu.
 
Kentsel dönüşüm şikayeti

Göztepe Mahallesi sakinleri ise Başbakan'a kentsel dönüşüm konusundaki şikayetlerini iletti. Erdoğan, "Sizin gönlünüz olmadan hiçbir şey olmaz" karşılığını verdi. Bir vatandaş da, Medipol Hastanesi'nin atık merkezinin kaldırılmasını istedi. Erdoğan, hastane yöneticilerini çağırtarak konuyla ilgilenmelerini istedi.

"Sen cumhurbaşkanı olursan parti dağılır"

Bir vatandaş da Erdoğan'a, "Seni Cumhurbaşkanı olarak görmek istiyoruz" diye bağırdı. Aynı vatandaşın, "Sen gidersen parti çöker ama, olsun" sözlerinin Başbakan'ı güldürdüğü görüldü.

Hastanede 3,5 saat kaldı

Danışmanı Ali İhsan Arslan'ın durumunun iyi olduğu bilgisini veren Erdoğan, hastanede yaklaşık 3,5 saat kaldı. Erdoğan'ın içeride özel görüşmelerde bulunduğu açıklandı. Başbakan Erdoğan, Bağcılar'ın ardından Üsküdar'a geçerek annesi ile babasının mezarını ziyaret etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS