Bingöl'de askeri araca mayınlı saldırı

Bingöl'de askeri araca mayınlı saldırı

Bingöl'ün Adaklı ilçesine bağlı Hasbağlar köyü yakınlarında askeri aracın geçişi esnasında daha önce yola döşenen mayın patlatıldı. Yolda 4 metre genişliğinde çukur oluşturan patlamada ölen ve yaralanan olmadığı bildirildi. Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde ise Silvan Barajı şantiyesine bir grup PKK'lı tarafından roketli saldırı düzenlendi. Çukurca İlçe Jandarma Komutanlığı'na da taciz ateşi açıldı.

Edinilen bilgiye göre; Adaklı ilçesine bağlı Hasbağlar köyü yakınlarında zırhlı askeri aracın geçişi esnasında daha önceden yola döşenen uzaktan kumandalı mayın patlatıldı.


Ölü ya da yaralının olmadığı olayda araçta maddi hasar oluştu.


Zonguldak'ta bombalı araç alarmı


Yolda 4 metre genişliğinde bir çukur oluştuğu öğrenildi.


Kulp İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne saldırı


Diyarbakır'ın Kulp İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne henüz sayıları tespit edilemeyen bir grup PKK'lı tarafından roketli saldırı düzenlendi.  


Edinilen bilgilere göre, saat 22.20 sıralarında Yenimahalle'de bulunan ilçe emniyet müdürlüğü binasına 2 ayrı roketli saldırı düzenlendi. Saldırının ardından güvenlik görevlilerinin anında karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı. Can kaybı olup olmadığıyla ilgili henüz açıklama yapılmadı.


Silvan Baraj şantiyesine roketli saldırı


Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde yapımı devam eden, bölgenin en büyük sulama barajı olma özelliğini taşıyan Silvan Barajı şantiyesine bir grup PKK'lı tarafından roketli saldırı düzenlendi.  


Silvan ilçesi Bayrambaşı mevkiinde yapımı devam eden Silvan Barajı şantiyesine saat 20.30 sıralarında düzenlenen roketli saldırıda, şantiyenin yemekhanesi isabet aldı.


Ölen ya da yaralananın olmadığı öğrenilirken, saldırıya güvenlik kuvvetlerinin anında karşılık vermesiyle yaklaşık 15 dakika çatışma yaşandı.


Çatışmanın ardından teröristler karanlıktan faydalanarak kaçarken, bölgede operasyonlar devam ediyor.


Ayrıca 2 gün önce Silvan Barajı'na giden yolda emniyet güçleri tarafından 4 büyük tüpün içine hazırlanmış 145 kilogram ağırlığında bomba bulunarak imha edilmişti.


Çukurca Jandarma Komutanlığı'na taciz ateşi


Hakkari'de ise Çukurca İlçe Jandarma Komutanlığına terör örgütü PKK mensuplarınca taciz ateşi açıldı.


Edinilen bilgiye göre, bir grup terör örgütü üyesi, ilçe merkezindeki jandarma komutanlığına uzun namlulu silahlarla saldırdı.


Güvenlik güçlerinin saldırıya anında karşılık vermesi üzerine kaçan teröristler, gecenin karanlığından faydalanarak izlerini kaybettirdi. Saldırının ardından bölgeye çok sayıda takviye kuvvet sevk edilerek teröristlerin yakalanması için operasyon başlatıldı.


PKK, Nusaybin'de 1 TIR ile 1 kamyonu yaktı


Mardin'in Nusaybin ile Midyat İlçeleri arasındaki Subaşı yolunda yol kesen bir grup silahlı PKK'lı, yoldan geçen araçlarda kimlik kontrolü yaptı. PKK'lılar durdurdukları bir TIR ile bir kamyonu, sürücülerini indirdikten sonra ateşe verdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS