CHP Diyarbakır'a heyet gönderiyor

CHP Diyarbakır'a heyet gönderiyor

CHP, sivil toplum örgütleriyle görüşmek ve incelemelerde bulunmak üzere Diyarbakır'a heyet gönderecek. CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, "Bu ülke sahipsiz değildir. 'Teröre ve savaşa hayır' mesajıyla Diyarbakır'a gidiyoruz" dedi.

Genel Sekreter Gürsel Tekin ile Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Muğla Milletvekili Nurettin Demir ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok'tan oluşan heyet, 1 Ağustos Cumartesi günü Diyarbakır'da olacak.


CHP'nin önergesi kabul edilmedi


Konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, CHP olarak, Türkiye'deki terör sorunu ve güvenlik konusunun araştırılması için Meclis'e sundukları Araştırma Önergesinin Genel Kurul'da reddedildiğini hatırlatan Tekin, şunları kaydetti:


Pavey ile Arınç arasında ilginç diyalog


"Eğer reddedilmeseydi, Diyarbakır'a, Türkiye'nin diğer kesimlerine bir TBMM heyeti gidecekti. Bu olmayınca, biz CHP olarak kendi komisyonumuzu oluşturduk ve ilk durak olarak Diyarbakır'ı seçtik. Ancak Türkiye'nin dört bir yanına da ziyaretlerimizi sürdüreceğiz. Bu ülke sahipsiz değildir. 'Teröre ve savaşa hayır' mesajıyla Diyarbakır'a gidiyoruz."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS