Cüneyt Özdemir: "Ak Parti'yi savunan yazarlar delirmiş durumdalar"

Cüneyt Özdemir: "Ak Parti'yi savunan yazarlar delirmiş durumdalar"

Cüneyt özdemir'in hazırlayıp sunduğu 5N1K'nın konuğu A&G Araştırma şirketi'nin sahibi Adil Gür'dü.

A&G Araştırma Şirketi'nin sahibi Adil Gür'ün konuk olduğu 5N1K'nın bu akşamki bölümünde seçimler masaya yatırıldı. 2014 yerel seçimlerinin ve ardından Yalova ile Ağrı başta olmak üzere gerçekleştirilen mini seçimlerin konuşulduğu programda cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değinildi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Türkiye'nin geleceği konusunda büyük önem taşıdığının altının çizildiği programda, Başbakan Erdoğan'ın aday olması halinde muhalefetin ne yapacağı konuşuldu.

A&G Araştırma Şirketi'nin sahibi Adil Gür, Erdoğan'ı yüzde 90 oranda cumhurbaşkanı adayı olarak gördüğünü belirterek, mevcut Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün şansının yüzde 10 olduğunu söyledi. Gür, Erdoğan'ın seçimlerde tartışmasız en güçlü aday olduğunu vurguladı.

Muhalefetin 'çatı aday' çalışması konusunda ise geç kalındığını ifade eden Adil Gür, her iki muhalefet partisinin de kendi adayını çıkarabileceğini söyledi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine bu şekilde girildiği takdirde 2. turun yapılmama ihtimalinin de olduğunu belirten Gür, "İlk turun ardından ikinci tura geçilirse muhalefet tek aday ile yarışa girebilir" dedi.

ÖZDEMİR'İN 'BOYKOT' YAZISI
Cüneyt Özdemir, geçtiğimiz günlerde Radikal gazetesinde kaleme aldığı köşe yazısına değinerek, "Ak Parti'yi savunan yazarlar delirmiş durumdalar. Kendilerine yönelik bir hakaret olarak almışlar ve bunu bir kar topu gibi büyütüyorlar. Ben Ak Parti ilk turda seçilemediği takdirde ikinci turda sandığa gitmemeye karar verirlerse dedim. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?" dedi.

Adil Gür ise bu tür bir yaklaşımın şık olmayacağını ifade ederek, tüm partileri destekleyen vatandaşların seçime gitmesinin doğru olacağını söyledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS