Diyarbakır'da "AKP binaları önünde gösteri yasaklandı" iddiası

Diyarbakır'da "AKP binaları önünde gösteri yasaklandı" iddiası

Diyarbakır Valiliği'nin, Emniyet Müdürlüğünün talebi üzerine 17- 26 Aralık tarihleri arasında AK Parti İl ve İlçe Başkanlıkları önünde toplumsal gösteri, basın açıklaması ve yürüyüş gibi faaliyetleri yasakladığı öne sürüldü.

Bu kararla, geçen yıl ortaya çıkan 17- 25 aralık yolsuzluk ve rüşvet iddialarının yıldönümü nedeniyle AK Parti'ye yönelik gerçekleştirilecek olan protesto eylemlerinin önüne geçilmesinin amaçlandığı iddia edildi. Kararda, 17- 26 Aralık tarihleri arasında AK Partinin il ve İlçe binalarının önünde, yanında, yakınında kitlesel basın açıklaması, toplantı, gösteri ve yürüyüş yapılamasının yasaklandığı ileri sürüldü.


Valilik yetkilileri ise kararın güvenlik gerekçesiyle alındığını, bazı basın yayın organlarında yer aldığı şekliyle 'söz konusu binaların yanından geçilmesinin dahi yasaklandığına' ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.


Dün AK Parti Diyarbakır il binasına yürümek isteyen KESK üyeleri polis tarafından durdurularak uyarılmış, sendikacıların yürüme ısrarı üzerine polis 22 kişiyi gözaltına almıştı.


Öte yandan, AK Parti il ve ilçe binaları önünde alınan güvenlik önlemlerinin artırıldığı görüldü.


Ankara'da TMMOB müdahalesi

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS