"En az 95 Türk vatandaşı IŞİD'in elinde"

"En az 95 Türk vatandaşı IŞİD'in elinde"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Irak'ta en az 95 Türk vatandaşının terör örgütü IŞİD'in elinde olduğunu belirterek, iktidarın bu vatandaşları kurtarmak yerine sürekli muhalefeti eleştirdiğini söyledi.

Loğoğlu, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Loğoğlu,Irak'da yaşananlara değindi.

Loğoğlu, "Bağdat yönetimi, kuzeydeki bölgesel yönetim ve Birleşmiş Milletler ile işbirliği yapılarak, terör örgütü IŞİD'in saldırısı altında olan Türkmenlere bölgede sığınacak alan oluşturulması gerektiğini belirtti.

Irak'ta en az 95 Türk vatandaşının terör örgütü IŞİD'in elinde olduğunu belirten Loğoğlu, iktidarın bu vatandaşları kurtarmak yerine sürekli muhalefeti eleştirdiğini söyledi.

Loğoğlu Ekmeleddin İhsanoğlu'nun, sadece CHP'nin değil MHP ve diğer irili ufaklı siyasi partiler ile birçok kuruluş ve vatandaşın adayı olduğunu da söyledi.

Loğoğlu, "Ekmeleddin İhsanoğlu'nu uzun süredir tanırım. Türkiye Cumuhuriyeti Devleti'nin kuruluş esasları ile bir sıkıntısı olmayan, laiklik konusunda sağlıklı bir görüşe sahip olan, uluslararası tecrübesi bulunan bir adaydan bahsediyoruz. Gizli bir tarafı, hakkında rüşvet iddiaları yok. Demokrasi, insan hakları ve bilimden yana olmuş bir adaydan bahsediyoruz. Eleştiriyi saygıyla karşılamak başka anlayışla karşılamak başka. Ben bu eleştirileri saygıyla karşılıyorum ancak anlayışla karşılamıyorum" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS