Erdoğan: O bayrağı indireni indireceksin!

Erdoğan: O bayrağı indireni indireceksin!

Grup toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan, bayrak indirme olayına değinerek, " Askerin burda bahanesi olamaz, o bayrağı indireni indireceksin" dedi

Başbakan Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu.

İşte Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları;

- Lice olaylarını protesto sırasında yaşanan bayrak indirme olayına değinen Erdoğan, " Türk milletinin bayrağına bu saldırıyı yapan alçaklar arkadan seyreden alçaklar oraya ölmeye gönderilen piyondan başka birşey değildir. Çözüm süreci sekteye uğramasın diye müdahale edilmemiş güya. Olurmu şey gerekli müdahaleyi hemen yapacaksın.  Askerin, polisin burada bir bahanesi olamaz. O bayrağı indireni orada indireceksin.

- Heralde ben Ankara'dan gelipte oradaki bayrağı indireni oradan indirmeyeceğim. Oradaki görevli bunu indirecek. Burada çözüm süreci, böyle bir şey olmaz ya... Bunun gereği neyse bunu yapmaya mecbursun.

- O piyon vurulup ölmesi için oraya gönderildi. Oradaki askeri personel de bayrağın indirilmesinin önünü almayarak istismarın önünü açtı. Bu terörist tel örgüyü aşarak garnizonun içine giriyor. Bu konuda gerekli araştırma yapılacak, hesap sorulacak dedim. Ve iki tanesi şu anda görev yerleri değiştirildi. Bazı zanlılar gözaltına alındı. İdari soruşturmalar başlatıldı.

Bayrak indirme soruşturmasında 5 gözaltı

- Bakın yazılan senaryo çok açık. Eğer o maşa, o sırada burulursa terör örgütü ve HDP kitleleri tahrik edecekti. Ama bu alçakça eylemi gerçekleştirdiğinde de MHP ve CHP tarafından, malum medya tarafından bayrağın indirilmesi fırsat olarak kullanılacaktı. O hain etkisiz hale getirilmedi, bayrağa saldırı bir nefret vasıtası olarak kullanılmaya başlandı. CHP ve MHP istismara başladılar. Paralel medya ırkçılık akan manşetleri devreye soktular. Şimdi kuzey güney batı karıştırılmaya başlandı. Deyim yerindeyse adeta bıçak sırtında gidiyoruz. Kan tacirlerinin kriz baronlarının pusuda beklediği, düşmemiz için ellerini ovuşturdukları hassas bir zeminde yürüyoruz.

- Milletimin hiçbir ferdi, tahriklere gelmesin, oyunlara aldırmasın. Şundan kimsenin şüphesi olmasın: Bu millet de bu devlet de hiç olmadığı kadar güçlü, dirayetli ve özgüven içindedir. Bayrağımıza el uzatan haine de onu oraya gönderen silahlı efendilerine de bu devlet gereken cevabı en sert şekilde verir. Bunun böyle bilinmesi lazım.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS