Tabancalı tweete 10 ay hapis

Tabancalı tweete 10 ay hapis

Bursa'da, Cumhurbaşkanlığı seçimleri sürecinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı yapacağı miting öncesi hedef gösteren tweet attığı gerekçesiyle tutuksuz yargılanan 42 yaşındaki Kudret Kaçar, 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz 18 Temmuz'daki Gökdere Meydanı'nda yaptığı mitingden bir gün önce ''TC Kudret Kaçar'' adlı kullanıcı, ''Tabancası olanlara duyurulur. Cuma günü Tayyip Bursa'ya geliyor. İşini görün'' tweet'i attı. Erdoğan'ı hedef gösteren tweet, polise harekete geçirdi. Polis, çok sayıda kişi tarafından başka adreslere de dağıtılan ve daha sonra silinen tweeti atan özel bir güvenlik şirketinde çalışan Kudret Kaçar'ı, aynı gün yakaladı.


Terörle Mücadele Şubesi'nde sorgulandıktan sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanan daha sonra serbest bırakılan Kudret Kaçar Bursa 4'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde, tekrar hakim karşısına çıktı. Hakkında 'Suç işlemeye alenen tahrik ve silahlı tehdit' suçlarından 5 yıl hapis talebiyle açılan davada yargılanan Kurdet Kaçar, "Suç islemeye kastım yoktu, pişmanım" dedi. Kudret Kaçar'a 10 ay hapis cezası veren mahkeme hakimi, hükmün açıklanmasını ise erteledi. Kudret Kaçar'ın avukatı, "Müvekkilim attığı twetten dolayı pişmanlık duymuştur, yargılama sonunda 10 ay hapis cezası verildi ancak itirazlarımızı yapacağız" dedi.


ADLİYE ÖNÜNDE AÇIKLAMA YAPTI


Kudret Kaçar, öğleden sonra avukatı Emre Pınar ile adliyeye gelerek gazetecilere açıklama yaptı. Kaçar, "Ramazan ayında talihsiz bir paylaşımdı. Olayın bu boyutlara geleceğini düşünemedim. Düşüncelerimi o anki ruh halimle paylaştım" dedi.


Avukat Emre Pınar ise "Müvekkilim, sıcağın ve Ramazan'ın verdiği etkiyle talihsiz bir paylaşım yaptı. Yanlış anlaşılabilecek bir cümle kurdu. Olaydan dolayı pişmanlık duyuyor. Maksadını aşan bir cümle olduğunu kabul ediyoruz" diye konuştu.


Erdoğan'a suikast girişimiyle yargılanan sanık konuştu


Dünyanın Erdoğan'a bakışı

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS