Göçükte can pazarı...

Göçükte can pazarı...

Bursa’nın Orhangazi İlçesi’nde içme suyu şebekesinin boru değiştirme çalışmaları sırasında kepçeyle kazı yapılırken göçük meydana geldi.

Toprak altında kalan 24 yaşındaki Emin Tutuk adlı işçi 35 dakika süren çalışma sonucu çıkarılarak hastaneye kaldırıldı.

Olay, dün akşam saatlerinde Muradiye Mahallesi Değirmen Sokak Turist Yolu yanında meydana geldi.

Yapımı devam eden içme suyu çalışmalarında asbestli boruları değiştirerek yerine yeni su boruları koyan ekibin kepçe operatörü 25 yaşındaki Yüksel Şahin, kazı çalışmalarını yaptığı sırada büyük bir göçük meydana geldi. O anda yeni içme suyu borularını düzenleyen işçi Emin Tutuk yolun göçmesiyle beraber toprak altında kaldı.

Göçük altında kalan Emin Tutuk’un feryatlarını duyan iş arkadaşları durumu, 112 Acil Servisi ve itfaiye ekiplerine bildirdi.

Yolun tam ortasında yaşanan göçük nedeniyle meraklı vatandaşları uzaklaştıran işçiler olay yerine gelen itfaiye ve sağlık ekibine arkadaşlarının kurtulması için çalışma yeri sağladı.

Göçük olan yerde çalışmalarını hemen başlatan acil 112 servisi ve itfaiye ekipleri, göçük anında kırılan eski bir beton borunun, toprak altında kalan işçi Tutuk’a zarar vermemesi için makine ile kesmeyi denedi ama kayan toprak buna izin vermedi.

Operatörü olduğu kepçenin bir an bile kıpırdamasını sağlayan Yüksel Şahin, olay yerine bir kepçenin daha gelmesini istedi. Olay yerine gelen bir başka kepçe ise kopan beton boruyu kaymayacak şekilde toprağa sıkıştırdı.

Kazı çalışması yapan operatör Yüksel Şahin, kepçesiyle işçiyi kurtarmak isteyen itfaiye ekiplerine yardım ederek, kepçeyle beton parçalarını talihsiz Tutuk’un üzerinden aldı. İtfaiye ekipleri göçük altından kurtarılan Emin Tutuk’u sedyeye bağlı iple yukarıya çekmek istedi.

Devamlı kayan toprak buna izin vermeyince kepçenin içine konulan Emin Tutuk 35 dakikalık çalışmalar sonucu yukarıya çıkartıldı. Emin Tutuk’u Gemlik Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Acil servis bölümünde yapılan ilk müdahalenin ardından Bursa Muradiye Devlet Hastanesine sevk edilen Emin Tutuk’un vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar olduğu öğrenildi.

Olay ile ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri, kepçe operatörü Yüksel Şahin’i ifadesi alınması üzere Orhangazi Emniyet Müdürlüğüne sevk etti.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS