Göstericiden polise: "Aldığın maaşı haket, neden isabet ettiremiyorsun?"

Göstericiden polise: "Aldığın maaşı haket, neden isabet ettiremiyorsun?"

Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde dünkü protesto gösterileri sırasında, göstericiler ile polis arasında ilginç diyaloglar yaşandı. Çatışma sırasında bir göstercinin gaz bombası atan polise, "Aldığın maaşı haket, neden isabet ettiremiyorsun?" diye bağırırken; zırhlı polis aracından da, "Ortaya çık, sen erkek misin?" diye karşılık verildi.

Silvan İlçesi'nde dün akşam gösteri düzenleyen YDG-H üyesi bir grup, Bağlar, Yenişehir, Feridun ve Mescit Mahallesi ile Diyarbakır Caddesi üzerinde barikat kurarak yoldan geçen araçları durdurarak kimlik kontrolü yaptı. Grubu dağıtmak üzere olay yerine gelen polis ekiplerine ve zırhlı araçlarına da ses bombası, havai fişek, molotof kokteyli ve taşlarla saldıran göstericilere, güvenlik güçleri de tazyikli su ve gaz bombalarıyla müdahale etti.

Olaylar sırasında, polis göstericileri gaz bombası atarak dağıtmaya çalışırken, bir gösterici "İsabetli at, aldığın maaşı haket. Neden isabet ettiremiyorsun?" diye bağırdı. Akrep tabir edilen zırhlı aracın megafonundan da bir polisin, "Gelirsem oraya ben seni oynatırım. Ortaya çık, sen erkek misin?" diye karşılık verdiği duyuldu.


Fethullah Gülen:'Hitler ve Lenin bile bu kadar küfretmedi' 

Diyarbakır'dan takviye ekiplerin de gelerek Silvan polisine destek verdiği olaylar sırasında, zaman zaman gerçek silah sesleri duyuldu.


İnsuyu Mağarası'nda acil durum

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS