İstanbul'da piknik yapıp cihat çağrısında bulundular

İstanbul'da piknik yapıp cihat çağrısında bulundular

İstanbul'da piknik yapıp cihat çağrısında bulundular

IŞİD'e yakınlığı ile bilenen takvahaber.net İstanbul'da yaptıkları bayram etkinliğinin videosunu yayınladı. Haberde "İstanbullu müslümanlar 2014/1435 Ramazan bayramı namazını düzenlenen bir organizasyonla hep birlikte eda etme imkanı buldular" ifadeleri yer aldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kılınan bayram namazının ardından vaaz cihad çağrısı yaptı. Vaiz,  "Bizi hakkıyla cihad yolunda savaşlardan eylesin. Allah'ım cihad eden ve sabreden mücahidlere yardım et, onları zafere ulaştır. Onların atışlarını isabete ulaştır" dedi.

Böyle dolaştı, kimse tanımadı

Suriye ve Irak'ta düzenlediği kanlı katliamlarla tüm dünyanın gündemindeki yerini koruyan terör örgütü IŞİD, İstanbul'da bayramlaşma töreni düzenleyerek, 'cihad' çağrısı yaptı. TakvaHaber.com sitesinde yayınlanan görüntülerde Suriye'ye gidecek IŞİD militanlarının da yer aldığı öne sürülüyor.

IŞİD'in 'bayramlaşma' töreninde eli kanlı terör örgütünün lideri Bağdadi'den övgü dolu sözlerle bahsediliyor. İstanbul Ömerli'deki bir piknik alanında çekildiği ifade edilen görüntülerde Müslümanlara cihad çağrıları da yapıldı.

'Bayramlaşma töreni' olarak lanse edilen buluşmada yapılan konuşmada, "Bizi hakkıyla cihad yolunda savaşlardan eylesin. Allah'ım cihad eden ve sabreden mücahidlere yardım et, onları zafere ulaştır. Onların atışlarını isabete ulaştır" ifadeleri dikkat çekiyor.

Haberin yayınlandığı ve IŞİD'e yakınlığıyla bilinen sitede ise "İstanbullu Müslümanlar 2014/1435 Ramazan bayramı namazını düzenlenen bir organizasyonla hep birlikte eda etme imkanı buldular" ifadeleri kullanıldı.