Karayılan'dan: "Ey uluslararası çete İŞİD!"

Karayılan'dan: "Ey uluslararası çete İŞİD!"

PKK ’nın lider kadrolarından, KCK Yürütme Konseyi üyesi Murat Karayılan, Kandil Dağı’nda örgütün merkez kampında yaptığı açıklamada, bir süredir Irak ve Suriye sahasında sıcak çatışmaya girdikleri Irak Şam İslam Devleti’ni (IŞİD) sert sözlerle tehdit etti. "Ey uluslararası çete İŞİD! Ey İŞİD! Kürt halkı yalnız değildir. Bunu böyle bil" diyen Karayılan, ‘henüz kullanmadıkları şeyler’ olduğunu ve saldırıların devam etmesi halinde IŞİD’i pişman edeceklerini söyledi.

PKK'nın silahlı mücadeleye başlamasının yıldönümü olan 15 Ağustos nedeniyle Kandil'de yapılan kutlamalarda konuşan Murat Karayılan IŞİD'e seslendi. "Bu saldırılarına devam eder isen, sana karşı devreye koymadığımız şeyler var. Bunları devreye koyacağız. Pişman olursunuz. Bir an önce bu vahşetinize son verin." diyen Karayılan Kürt halkının kazanımlarına karşı büyük bir saldırı başlatıldığını belirtti.Vodafone Arena inşaatı doldu taştı

"Pişman olacaksınız!"

"Buradan her şeyden önce HPG adına şunu söylüyoruz; Ey uluslararası çete İŞİD! Ey İŞİD! Kürt halkı yalnız değildir. Bunu böyle bil. Bu saldırılarına devam eder isen, sana karşı devreye koymadığımız şeyler var. Bunları devreye koyacağız. Pişman olursunuz. Bir an önce bu vahşetinize son verin. Vahşet uygulamayın. Bugüne kadar sizin sahibiniz Batı'da ve Güney'de katliam uygulayan BAAS rejimiydi. Şimdi de siz yeniden aynı katliamları uyguluyorsunuz. Hiçbir felsefede bu katliamlara yer yoktur. İslam dininde hiç yoktur. Kürdistan halkına karşı 21. yüzyılda sergilenen bu vahşeti tüm dünya izliyor."


Ezidiler kimdir?

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS