Liderler oylarını kullandı...

Liderler oylarını kullandı...

Liderler oylarını kullandı...

Türkiye yeni Cumhurbaşkanı'nı seçmek üzere sandık başında. Liderler de sandık başına gidip, oylarını kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Başbakan Erdoğan:
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, oyunu Üsküdar'da Saffet Çebi İlkokulu'nda kullandı. Erdoğan saat 14.30 sıralarında eşi Emine Erdoğan  ve çocuklarıyla birlikte oy kullanacakları okula geldi.  

Erdoğan, "Ülkemiz, milletimiz, demokrasimiz için hayırlı olsun" diyerek oy pusulasının bulunduğu zarfı sandığa attı.

Erdoğan oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada "İnanıyorum ki milletimiz birçok şeyleri değerlendirme fırsatını buldu, geçmişi, bugünü, yarını...Türk demokrasisi için, ülkemizin her alanda geleceği için önemli bir kararı verecek. Bu karar da tabii seçilmiş bir cumhurbaşkanı ile seçilmiş bir hükümetin el ele vermek suretiyle kararlı bir şekilde Türkiyemizi 2023'e, 2053'e ve 2071'e taşıması açısından önem arz ediyor" dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:
Kılıçdaroğlu da cumhurbaşkanı seçimi için oyunu, Çukurambar Mahallesi'ndeki Arjantin İlkokulu'nda kurulan 4121 no'lu sandıkta, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu oyunu kullandı

Kılıçdaroğlu, okuldan ayrılırken gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'de ilk kez cumhurbaşkanını halkın seçeceğini hatırlattı.

Sandık başına gidip oy kullanan bütün vatandaşlara şükranlarını sunduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, halkın tercihlerine saygı duyacaklarını belirtti

Siyasilerden sandık başı fotoğrafları...

Seçimlerin halk için hayırlı olmasını dileyen Kılıçdaroğlu, "Kuşkusuz, bu demokrasimiz için çok önemli bir seçim. Hep beraber göreceğiz ve öğrenmiş olacağız" değerlendirmesinde bulundu.

Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin sorusu üzerine de seçim sonuçlarını evinden takip edeceğini kaydetti.

Bu arada, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz da Kılıçdaroğlu ile aynı okulda oyunu kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ekmeleddin İhsanoğlu oyunu kullandı

MHP Genel Başkanı Bahçeli:
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cumhurbaşkanı seçimi için oyunu Ankara Anıttepe Ortaokulu'nda kullandı.

Bahçeli, gazetecilerin ilgisi arasında oy kullanacağı 1293 numaralı sandığın olduğu sınıfa geldi.

Devlet Bahçeli oyunu kullandı

Görevlilerle tokalaşan Bahçeli, nüfus cüzdanı ve seçmen kartının kontrolünün ardından oyunu kullandı.

Okuldan ayrılmadan önce gazetecilere yaptığı açıklamada Bahçeli, "Cumhuriyet tarihimizin ve siyasi hayatımızın çok önemli bir gününde bulunuyoruz" dedi.

Devlet Bahçeli, ilk defa cumhurbaşkanının millet tarafından seçileceğine işaret ederek, "Onun için yüksek bir katılımla bu seçimin gerçekleşmesi devletimize ve milletimize hayırlı olsun diyerek oylarımızı kullandığımızı ifade etmek istiyorum" diye konuştu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ünlüler sandık başında

Deniz Baykal Antalya'da oy verdi
CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, oyunu kullanmak için kara, deniz ve hava ulaşım araçlarının hepsini kullandı. Dün Bursa'da düğüne katılan Baykal, feribotla geçtiği İstanbul'dan uçakla Antalya'ya geldi ve vakit kaybetmeden önce oyunu kullandı.CHP eski Lideri Deniz Baykal, eşi Olcay Baykal'la birlikte Antalya'da, Konyaaltı Caddesi'ndeki evinin hemen yanında bulunan Barbaros İlköğretim Okulu 1019 numaralı sandıkta oyunu kullandı. 

Doğu Perinçek
İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, eşi Şule Perinçek ve oğlu Mehmet Perinçek ile birlikte Beşiktaş Şair Nedim İlkokulu'nda  oy kullandı. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Köşk’ün sahibi ilk kez halk oylarıyla belirlenecek