Maltepe Belediyesi İranlı annenin yaşadığı kentle kardeş şehir olacak

Maltepe Belediyesi İranlı annenin yaşadığı kentle kardeş şehir olacak

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, yılın annesi seçtikleri İranlı Samereh Ali Nezhad'ın yaşadığı Mazendaran kenti ile Maltepe'nin kardeş şehir olacağını söyledi.

Maltepe Belediyesi Ana Hizmet Binası'nda sabahın erken saatlerinde "Halk Kürsüsü" kapsamında yapılan buluşmaya vatandaşların yoğun ilgisi altında gelen Kılıç, herkesle tek tek tokalaştı. Tapu sorununu anlatan yaşlı bir vatandaşın, "Tapu istiyoruz verilmiyor. Bir Allah, bir sen. Bizim tapumuzu artık sen vereceksin" diye seslenmesi Başkan Kılıç'ı ve salondakileri güldürdü. Vatandaşların, kentsel dönüşümden sokak hayvanlarına, çevre temizliğinden işsizliğe bütün sorunlarını dile getirdiği buluşmada Kılıç, dile getirilen sıkıntıları ve önerileri bir bir not aldı.


Sokak hayvanlarına yaşam köyü


İş istekleri konusunda ellerinden fazla birşey gelmediğini ve bu istekler karşısında yüreğinin dağlandığını belirten Kılıç, her aileden bir kişinin sigortalı olması konusunda hassasiyet göstereceklerini söyledi. Sokak hayvanlarıyla ilgili hayvan severlerin dile getirdiği sorunların farkında olduklarını ifade eden Kılıç, "Maltepe'de yaşayan her canlının vebali bizim boynumuzun borcu. Sokak hayvanlarıyla ilgili toplumsal dayanışmaya ihtiyaç var. Bu konuda bize destek verilmeli. Biz sokak hayvanları için bir yaşam köyü kuracağız. Sahipsiz hayvanları sahiplendirip, çocuklarımıza hayvan sevgisi aşılayacağız" diye konuştu.


Kentsel dönüşüm için birim oluşturuluyor


Tapu, imar ve kentsel dönüşümün Maltepe'nin en büyük sorunları arasında olduğunu kaydeden Başkan Kılıç, vatandaşlara evlerini elden çıkartmamaları uyarısında bulundu. Kentsel dönüşümde vatandaşların istemediği bir projenin altına imza atmayacaklarını söyleyen Kılıç, "Belediye bünyesinde kentsel dönüşümle ilgili bir birim oluşturuyoruz. Bu birimle, bilgi kirliliğini ortadan kaldıracağız" dedi. Amatör spor kulüplerine belediye olarak ellerinden gelen yardımı yapacakları sözü veren Kılıç, ulaşım sıkıntısıyla ilgili de ring seferleri düşündüklerini ifade etti.


"İnsana hizmet için buradayım"


"Halka hizmette parti adı tanımam" diyen Kılıç, "Hiç kimse parti adı kullanarak bana iş yaptıramaz. Kimin hangi partiye oy verdiğini bilemem. Ben insana hizmet için buradayım. Asla taraf olmam" şeklinde konuştu. Maltepe'nin kültür sanat festivalleriyle bambaşka bir çehreye bürüneceğini söyleyen Kılıç, Maltepe'ye kısa süre içerisinde yeniden sinema ve tiyatro salonları kazandıracakları müjdesini verdi.


İranlı annenin şehri ile kardeş şehir olunacak


Almanya, Avusturya ve Çin'deki bazı şehirlerle kardeş şehir çalışması yaptıklarını anlatan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, belediye olarak Anneler Günü'nde yılın annesi seçtikleri, oğlunun katilini ipten alan İranlı Samereh Ali Nezhad'ın yaşadığı Mazendaran kentiyle de, kardeş şehir protokolü imzalayacaklarını açıkladı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS