Muhammet Eren için binlerce kişi elini uzattı

Muhammet Eren için binlerce kişi elini uzattı
DHA

Almanya'da Giessen Üniversitesi'nde kalp nakli bekleyen ancak, hastanenin kalp nakli yapmayı reddettiği 21 aylık Muhammet Eren için sosyal medyada örgütlenen binlerce kişi ellerine "Muhammet Eren için elimi uzattım, sen de katıl" yazarak paylaşmaya başladı.

Giessen Üniversitesi Çocuk Kliniği'nde kalp nakli bekleyen ancak yüzde 20 engelli olduğu gerekçesiyle hastanenin kalp nakli yapmayı reddettiği Muhammet Eren bebeğin sorununa dikkat çekmek amacıyla kampanya başlatıldı.


21 aylık Muhammet bebeğin sosyal medyadaki yaklaşık 100 bin destekçisi avuçlarına tükenmez kalemle, "Muhammet Eren için elimi uzattım, sen de katıl" yazarak kendi hesaplarında paylaşmaya başladı.Muhammet Eren Dönmez, kalp nakli olmak için Türkiye'de toplanan yardımlarla yaklaşık 4 ay önce Türkiye'den Almanya'ya getirilmişti.


Ancak hastane bir süre beynine kan gitmeyen ve beyninin yüzde 20'si hasar gören minik bebeğe kalp nakli yapmayı reddediyor.


Bebeğin öğretmen babası Yavuz ve annesi Şennur Dönmez ise hastane bahçesinde ümitlerini hiç kaybetmeden ilk günden beri dua ederek Muhammet Eren'in iyileşeceği günü bekliyorlar.


Muhammet Eren bebek için sadece 7 bin imza gerekli


Camları folyo ile kapatıldı


Kalp hastası minik bebeğin babası Yavuz Dönmez, hastane yönetiminin çocuklarının yattığı odanın camlarını buzlu film ile kapatıp dış dünya ile ilişkisini kesmeye çalıştığını öne sürerek şunları söyledi:


"Henüz 21 aylık bebeğimize hayatı, yaşamayı çok gördükleri gibi şimdi de yattığı odanın camlarını buzlu film ile kapladılar ve dış dünya ile ilişkisini kesmeye çalışıyorlar, oysa camda zaten iki perde var. Hastaneyi arayan kimseye bebek hakkında bilgi vermiyorlar hatta gelen ziyaretçileri bu hastanede böyle hasta yok diyerek geri çeviriyorlar. Sosyal medyada örgütlenen Muhammet Eren'in binlerce seveni çeşitli kampanyalarla örgütlenerek yavrumuzun sesini duyurmaya çalışıyorlar. Anne ve babası olarak biz yavrumuzun kurtulacağına inanıyoruz."


Muhammet bebek için mucize gerçekleşecek mi?

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS