Nusaybin Bölge Trafik Denetleme Müdürlüğü'ne saldırı

Nusaybin Bölge Trafik Denetleme Müdürlüğü'ne saldırı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde bulunan Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne teröristlerce ateş açılıp, patlayıcılarla saldırı düzenlendi. Van'da ise zırhlı polis aracına ateş açıldı.

Bugün saat 22.50 sıralarında Tarihi İpekyolu üzerinde bulunan Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne, teröristlerce uzun namlulu silahlar ve patlayıcılarla saldırı düzenlendi. 


Yoldan geçen bir araçtan açılan  ateş ve atılan patlayıcıların patlaması sonucu saldırıda yaralananlar olduğu belirtildi.


Van'da zırhlı polis aracına ateş açıldı


Van'ın Hacıbekir Mahallesi'nde yapılan gösterilere müdahale etmeye giden polisin zırhlı aracına ise ateş açıldı. Saldırıda ölen ve yaralanan olmazken, polis çevrede geniş çaplı operasyon başlattı.


Van'ın Hacıbekir Mahallesi'nde saat 21.30 sıralarında yola barikat kurararak Kuzey Irak'daki PKK kamplarının bombalanmasını protesto eden gruba, polis madahalede bulundu.


Çok sayıda polis ekibinin sevk edildiği Hacıbekir Mahllesi'nde toplanan protestocu gruplar, gözyaşartıcı bomba kulanılarak dağıtılmaya çalışılırken, bu sırada polisin zırhlı aracına da silahla ateş açıldı.


Nereden geldiği belli olmayan kurşun, zıhlı aracın ön camını patlatırken, olayda ölen ve yaralanan olmadı. Yapılan silahlı saldırı sonrası polis Hacıbekir Mahallesi'nde geniş çaplı operasyon başlattı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS