Madene işçi alınıyor haberine İŞKUR'dan açıklama

Madene işçi alınıyor haberine İŞKUR'dan açıklama

Soma Kömür İşletmeleri'nin, Soma İlçesi'nde 301 madenciye mezar olan madenlerde çalışmak üzere 100 yeni işçi alınması için Türkiye İş Kurumu'na başvurduğu ortaya çıktı. İŞKUR ise başvuruların daha önce yapıldığını belirterek, kazadan sonra ilanın yayından kaldırıldığını açıkladı.

Türkiye İş Kurumu'nun (İŞKUR) resmi internet sitesinde 00002055756 talep numarası ile yer alan ilanda, işe alınacak işçilerin "pratikten" yetiştirilecekleri belirtildi. 

İŞTE O İLAN

Soma Kömür İşletmeleri Yönetim Başkanı Alp Gürkan maden faciası sonrasında düzenlediği basın toplantısında, işe başlamadan önce işçilere eğitim verdiklerini söylemişti.

Yalnızca erkek adayların adayların başvurabileceği ilanda Askerlik durumunun önem taşımadığı ve alt yaş sınırının 18 olduğu belirtiliyor.

Diğer dikkat çekici unsur ise ilan için başvuracak adayların "ilköğretim ve üzeri" eğitime sahip olmalarının yeterli olacağı bilgisine de yer veriliyor.

Adayların, Akhisar, Bergama, Dursunbey, İvrindi, Kınık, Kırkağaç, Savaştepe ve Soma ilçelerinden birinde ikamet ediyor olmaları da istenen Soma Kömür İşletmeleri A.Ş unvanı ile verilen ilanda son başvuru tarihi 29 Mayıs 2014 olarak belirtiliyor.

İŞKUR'dan açıklama
İŞKUR, başvurularla ilgili olarak, "Söz konusu başvurular Soma'da meydana gelen elim kazadan önce yapılmış olup, kazadan sonra ilan yayından kaldırılmıştır" değerlendirmesinde bulundu.

İŞKUR'dan yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:
"Söz konusu haberlere yönelik Kurumumuz kayıtlarında yapılan araştırma neticesinde 29 Nisan 2014 tarihinde Soma Kömür İşletmeleri AŞ'nin 00002055756 talep numarası ile madenci mesleğinde 100 kişilik işçi alımı için Kurumumuza başvurduğu tespit edilmiştir. Söz konusu başvurular Soma'da meydana gelen elim kazadan önce yapılmış olup, kazadan sonra ilan yayından kaldırılmıştır."

İlan ise verilen linkte yer aldığı gözlendi. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS