"Rehinelerin durumu iyi"

"Rehinelerin durumu iyi"
İHA

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğuna düzenlenen baskında rehin alınan elçilik görevlilerinin sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi.

Ala, AK Parti Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'na katıldıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"Musul'daki son durum hakkında elinizdeki net bilgiler nelerdir" şeklindeki soru üzerine Ala, "Gerekli çalışmaları devlet olarak yapıyoruz. Hükümetimiz, Başbakanımız ve Dışişleri Bakanlığımız her türlü çalışmayı yapıyor. Onun sonucu bekliyoruz. Süreci yönetiyorlar. İnşallah Türkiye kendisine yakışır
bir biçimde sonuçlandıracaktır mevzuyu" diye konuştu.

Ala, rehin olarak tutulan Türklerin sağlık durumuyla ilgili soruya da "Herhangi bir sorun yok şu an itibarıyla" yanıtını verdi.


HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkcü, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun "Musul konsolosluğundakilerin başka bir bölgeye taşındıklarından haberdar olduklarını, temaslarının sürdüğünü, esenlikte olduklarını ve kısa süre içerisinde Türkiye'ye dönüşlerinin sağlanacağından kuvvetle ümitli olduklarını" söylediğini aktardı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS