Samsun'da kızlı-erkekli dans krizi

Samsun'da kızlı-erkekli dans krizi
DHA

Samsun Anadolu Lisesi'nin kuruluş yıldönümü gösterisi için hazırladıkları kızlı- erkekli dans gösterisinin, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından iptal edildiği iddiası öğrencilerin tepkisine neden oldu. Eylem yapmaya hazırlanan öğrenciler, dans gösterilerinin iptal olmadığını öğrenince sevinç yaşadı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Çetinkaya, iptalin söz konusu olmadığını söyledi.

Samsun Anadolu Lisesi tarafından okulun kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında öğrenciler, çeşitli gösterilerin yer aldığı program hazırladı.


8 Aralık'ta yapılacak program için okul idaresi tarafından İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bilgi verildi.


İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul idaresinin telefonla aranarak, programda bulunan kızlı- erkekli dans gösterisinin çıkarılmasının istendiği iddia edildi.


Bunun üzerine okul idaresi tarafından öğrencilerin 'salsa ve rock and roll' gibi dans gösterisi iptal edildi.


Eyleme hazırlanırken haber geldi


Bunu öğrenen öğrenciler büyük şok yaşadı. Öğrenciler bugün okul çıkışında bir araya gelerek eylem yapmak istedi.


Öğrencilere okulun eski mezunları da destek verdi.


Okul çevresinde güvenlik önlemi alan polis, öğrencileri toplu halde slogan atarak yürüyüş yapmaması konusunda uyardı.


Görüşmeler sürerken İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden dans gösterisinin yapılacağı konusunda öğrencilere bilgi geldi. Bunun üzerine yürüyüşten vazgeçildi.


Ancak daha sonra yaklaşık 100 kişilik öğrenci grubu, toplu halde okuldan çıkış yapıp yürümeye başladı. Bunun üzerine çevik kuvvet polisleri yürüdükleri yol üzerine barikat kurdu.


Polis daha sonra dershaneye gittiklerini söyleyen öğrenci grubunun geçişine izin verdi. Herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan grup dağıldı.


"Böyle bir şey nereden çıktı, anlamadım"


İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Çetinkaya ise, etkinliklerdeki dans gösterilerinin iptalininin söz konusu olmadığını dile getirerek şunları söyledi: "Program bizim elimize dün geldi. Programın bize daha erken ulaşması lazımdı. Biz de inceleyip kaymakam beyi davet edecektik. Programın içeriği de yoktu. Okul müdürü ile görüştük. Bugün içerdiğini bize bildirdi. Biz de onayladık. İptal diye birşey söz konusu değil. Önceden dans gösterisinin de iptal edilmesi söz konusu değildi. Böyle bir şey nereden çıktı anlamadım. İddialar doğru değil."


Anayasa Mahkemesi'nden ÖSYM kararı


PKK, Tunceli'deki avcıları tehdit etti


Abdullah Gül hakkında karar çıktı


Çalışan anneye ayda bin lira çocuk yardımı


Zehirli ayakkabılar bulundu!


Facebook'ta son çılgınlık!


Türkiye'nin ve dünyanın en ünlü dolandırıcıları

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS