TEOG sonucu öğren! TEOG'da 4 soru iptal!

TEOG sonucu öğren! TEOG'da 4 soru iptal!

TEOG sonucu öğren! TEOG'da 4 soru iptal!

Ankara Bölge İdare Mahkemesi, Temel Egitimden Ortaogretime Gecis Uygulamasi'nda (TEOG) 4 sorunun iptalini onadı. Bu iptalin ardından TEOG sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın sitesinde yayınlandı. Haberimizdeki linke tıklayıp TEOG sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

MEB, 8. sınıf öğrencileri için yapılan 1. dönem merkezi ortak sınavlarda 4 sorunun hatalı olduğu yönündeki yürütmeyi durdurma kararı aleyhine Bölge İdare Mahkemesine yapılan itirazın reddedildiğini bildirdi.

Susuzluktan öyle bir şey yaptılar ki!

28-29 Kasım'da yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı'nda itiraz edilen 4 soru iptal edildi. Ankara 13'ncü İdare Mahkemesi'nin yürütmeyi durdurma kararının ardından Milli Eğitim Bakanlığı'nın üst mahkemeye itirazı da reddedildi.

Soma için yine şok iddia

Bu açıklamalarının ardından TEOG sonuçları açıklandı. TEOG sonucunuzu öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayın:

TEOG SONUCUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Puanlar tekrar hesaplandı
1 milyon 200 bini aşkın ortaokul 8’inci sınıf öğrencisinin birinci dönem girdiği merkezi ortak sınavların puanları yeniden hesaplandı. 28-29 Kasım’da yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı’nda itiraz edilen 4 soru iptal edildi. Ankara 13’ncü İdare Mahkemesi’nin yürütmeyi durdurma kararının ardından Milli Eğitim Bakanlığı’nın üst mahkemeye itirazı da reddedildi. Bütün öğrencilerin puanları yeniden hesaplandı.

Ekmeleddin İhsanoğlu oy hedefini açıkladı

Bakanlığın bu konudaki açıklaması şöyle:
Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Uygulaması çerçevesinde, 8’inci sınıf öğrencilerinin 28-29 Kasım 2013 tarihlerinde katıldıkları birinci dönem ortak sınavlarından Fen ve Teknoloji Testi A kitapçığının 9’uncu (B kitapçığında 6’ncı), İngilizce Testi A kitapçığının 4’üncü ve 6’ncı (B kitapçığında 5’inci ve 7’nci), Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Testi A kitapçığının 7’inci (B kitapçığında 1’inci) sorularının hatalı olduğu gerekçesiyle Ankara 13. İdare Mahkemesi’nde yürütmeyi durdurma istemli olarak iptal davası açılmıştır.
 
Mahkeme, Haziran ayı içerisinde davalarla ilgili olarak yürütmeyi durdurma kararı vermiş, Bakanlığımız, karar aleyhine Bölge İdare Mahkemesi’ne itiraz başvurusunda bulunmuş, bugün itibariyle de yürütmeyi durdurma kararına yönelik bu itirazımızın reddedildiği bilgisine ulaşılmıştır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ödüllü vahşi yaşam fotoğrafları
 
Bakanlığımız, yürütmeyi durdurma kararına yönelik itirazın reddi üzerine, öğrencilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamalarını önlemek ve yargı kararlarının uygulanabilirliğini sağlamak amacıyla yargılamanın devamındaki haklarından feragat ettiğine ilişkin başvurusunu da ilgili mahkemeye ulaştırmıştır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İşte Erdoğan'ın oy pusulasında kullanacağı fotoğraf
 
Mahkeme, yürütmeyi durdurma kararında söz konusu 4 sorunun değerlendirme dışı tutularak sınav puanı hesaplanmasında sınav kılavuzunun 11’inci maddesinin (i) bendindeki “Soru iptali olması durumunda değerlendirme geçerli soru sayısı dikkate alınarak yapılacaktır” hükmü esas alınarak değerlendirme yapılması gerektiğine hükmetmiştir.
 
Bakanlığımız, bu hüküm doğrultusunda yeniden değerlendirme yaparak Fen ve Teknoloji, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerine ait puanları hesaplamıştır.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

MEB, mahkeme kararını bekliyor

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

TEOG iptal edilebilir