Valilikten kar tatili açıklaması

Valilikten kar tatili açıklaması

İstanbul Valiliği, okulların cuma günü açık olacağını duyurdu. İstanbul'un bazı ilçelerinde ise okullar kaymakamlıkların kararıyla tatil edildi.

Valilik'ten yapılan açıklamada şöyle denildi:


"İlimizde yaşanan yoğun kar yağışı etkisini kaybetmekte olduğundan yarın (cuma günü) eğitim ve öğretime devam edilecektir. Ancak ilçelerimize yağan kar miktarındaki farklılıklar ve ara sokaklarda devam eden kar temizleme çalışmalarının mevcut durumuna göre eğitim ve öğretime devam edilmemesi hususunda karar, İlçe Kaymakamlıklarımızın yetkisine bırakılmıştır."


KAYMAKAMLIKLARDAN TATİL KARARI


İstanbul Valiliği'nin kar tatili konusundaki yetkiyi ilçe kaymakamlıklarına bırakması üzerine, 17 ilçenin kaymakamlığı yarın için tatil kararı aldı.


Yarın kar tatili yapılacak ilçeler şunlar:


Büyükçekmece, Beylikdüzü, Esenyurt, Başakşehir, Avcılar, Bağcılar, Küçükçekmece, Kağıthane, Sultangazi, Gaziosmanpaşa, Eyüp, Arnavutköy, Sultanbeyli, Çekmeköy, Sancaktepe, Kartal ve Ataşehir. Daha önce açıklanan listede yer alan Çatalca'da ise tatil kararı alınmadığı öğrenildi.


KARMAŞA


Valiliğin kararından sonra, veliler ve öğrenciler ilçe kaymakamlıklarının resmi internet sitelerine yüklenince, kaymakamlıkların sitelerine uzun süre erişim sağlanamadı. Bazı veliler, kararın ilçe kaymakamlıklarına bırakılmasını eleştirerek, oturdukları ilçede sokakların hala karla kaplı olduğunu, ancak çocuklarının eğitim gördüğü okulun yarın açık olacağını söylediler. Veliler, "Çocuklarımız o okula nasıl gidecek?" diye sordular.


SOSYAL MEDYA İMDADA YETİŞTİ


Çoğu ilçe kaymakamı, Twitter veya Facebook hesabı üzerinden tatil kararını açıkladı. Bazı belediyeler ile ilçe milli eğitim müdürlükleri de yine sosyal medya üzerinden tatil kararını öğrencilere ve velilere duyurdu.


Hatay'da 12 yaşındaki kıza tecavüz etmek isterken suçüstü yakalandı


Kobani'de IŞİD militanlarının cesetleri traktörlerle taşınıyor


Ağzınızı açık bırakacak 20 ilginç bilgi

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS