Yatağanlı işçilerin eylemi sona erdi

Yatağanlı işçilerin eylemi sona erdi

Muğla'da Yatağan Termik Santrali ve Yatağan Kömür İşletmesi'nin özelleştirilmesine karşı işçilerin işyerlerinde beş gündür sürdürdüğü eylem sona erdi.

İhaleyi alan şirketle görüşmelerin olumlu geçtiğini söyleyen Tes-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik, açıklamanın sabah yapılacağı belirtti.


Özelleştirme karşıtı eylemler yapan Yatağan Termik santrallerinde çalışan 750 enerji işçisi ile bu santrale kömür temin eden linyit sahalarına kömür sağlayan Yatağan Kömür İşletmesi'nde çalışan 700 madenciden oluşan toplam 1450 işçinin bekleyişi beşinci günde sona erdi.


Denizli merkezli Bereket Enerji bünyesindeki Elsan Elektrik'in devir için istenilen ihale miktarını yatırıp hafta sonuna kadar işyerinde devir teslim yapılacağını öğrenerek geçen pazar gününden itibaren Termik santral ve kömür işletmelerinde eylem yapan işçilerin son karardan memnun olduğu görüldü.


İhaleyi alan firmayla görüşmelerin olumlu geçtiğini belirten Tes-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik, "Genel anlam da anlaşma sağlandı. Birkaç madde var anlaşma sağlayamadığımız. Onlarla ilgili de görüşmelerimiz sürüyor. Maden- İş Sendikamız ile de görüşüp gerekli açıklamamızı yarın sabah yapacağız. Ancak şuan için herhangi bir imza atılmadı" dedi.


DAĞILMALARI KONUSUNDA ANONS YAPILDI


Anlaşma sonrası işyerlerinin boşaltılacağı ancak nöbetçi bir grubun direniş çadırında bekleyeceği, yarın (cumartesi) yapılacak açıklama sonrası çadırın da sökülmesinin planlandığı açıklandı. Ayrıca megafonla yapılan duyuruda işyerinde vardiyası olan işçilerin mesailerine devam etmeleri, diğerlerinin dağılmaları anonsu yapıldı.


Dün hem sendika hem de işveren adına yapılan olumlu açıklamalar anlaşma sinyali vermişti.


Anayasa Mahkemesi'nden ÖSYM kararı


PKK, Tunceli'deki avcıları tehdit etti


Abdullah Gül hakkında karar çıktı


Çalışan anneye ayda bin lira çocuk yardımı


Zehirli ayakkabılar bulundu!


Facebook'ta son çılgınlık!


Türkiye'nin ve dünyanın en ünlü dolandırıcıları

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS