Yurtta İç Güvenlik Paketi eylemleri

Yurtta İç Güvenlik Paketi eylemleri

Meclis'te İç Güvenlik Paketi görüşmeleri kavga-dövüş sürerken, sokakta da tepkiler dinmiyor. Dün de birçok ilde tasarıyı protesto eylemleri yapıldı.

KESK İstanbul Şubeler Platformu, TBMM'de maddeleri görüşülen İç Güvenlik Yasa Tasarısı'nı protesto etmek için AK Parti Şişli İlçe Merkezi'nin bulunduğu Mecidiyeköy Meydanı'na yürüdü.


Burada grup adına basın açıklaması yapan KESK İstanbul Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Hüseyin Özev, İç Güvenlik Yasası'nın Meclis'ten geçmesi halinde yeni sorunlar ortaya çıkacağını belirterek, iktidarın bütün eleştirilere kulak tıkadığını söyledi.


AK Parti iktidarının İç Güvenlik Yasası ile devlet şiddetine kılıf hazırladığını belirten Özev, hükümetin sıkıyönetim uygulamalarını meşrulaştırmaya çalıştığını iddia etti.


Kalabalık, basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldı. Eylem sırasında polis ekipleri AK Parti Şişli İlçe Başkanlığı çevresinde güvenlik önlemi aldı.


Ankara


KESK ve DİSK, TBMM  önünde İç Güvenlik Yasa Tasarısını protesto etti. TBMM Dikmen girişinde toplanan KESK VE DİSK üyelerine HDP'li milletvekilleri de destek verdi. İç Güvenlik Yasa Tasarası aleyhine sloganlar atan grup yapılan açıklamaların ardından dağıldı.


Çanakkale


Çanakkale'de de iç güvenlik paketi protestosu vardı. İskele Meydanı'nda bir araya gelen grup, Ak Parti binası önüne siyah çelenk bıraktı.

Diyarbakır


Diyarbakır'da ise Ak Parti Yenişehir ilçe binasına siyah çelenk bırakmak isteyen KESK üyelerine polis izin vermedi.  Kısa süreli gerginliğin ardından eylemciler ilçe binasının karşısındaki parkın girişine siyah çelenk bıraktı.


Melda Onur, hayvanlar adına söz aldı


İç Güvenlik Paketi'nin en tartışmalı 10 maddesi kabul edildi


Meclis'te 'Şah Fırat' gerginliği!
 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS