{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (06-10-2022)

Hava Durumu (06-10-2022)

Kıyı Ege, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’da parçalı ve az bulutlu bir gökyüzü hakim. Türkiye’nin kalanında hava çok bulutlu ve sağanak yağışlı. Akdeniz’de bu yağışların gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise yağışla birlikte azalarak kuzey, iç ve batı bölgelerde mevsim normalleri altına düşüyor. Denizlerde rüzgar Batı Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege’de zaman zaman fırtına seviyesine çıkacak şekilde kuvvetli esiyor. Diğer kıyılarda ise orta kuvvet ve altında rüzgarların esmesi bekleniyor.

 

Marmara Bölgesinde bulutlu ve yağışlı bir hava görülüyor. Sıcaklık bölgede en yüksek 22 derecelerde ölçülüyor. Edirne ve Bursa dolaylarında gece sıcaklık 8-9 derecelere kadar düşüyor.

Ege Bölgesinin iç kesimlerinde sağanak yağışlar etkili oluyor. Kıyı kesimlerde ise rüzgarın fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerekiyor.

Akdeniz Bölgesi önümüzdeki üç günlük dönemde gök gürültülü sağanak yağışlı. Sıcaklık 28-31 derece arasında ölçülüyor. Cuma ve cumartesi ise adım adım azalarak yer yer 25-26 derecelere düşüyor.

İç Anadolu Bölgesinde de hava bulutlu ve yağışlı. Yağışlar daha çok bölgenin batı kentlerinde etkili oluyor. Sıcaklık ise Ankara’da 18, Eskişehir’de 20, Kayseri’de 23 derece ölçülüyor.

Karadeniz Bölgesinin geneli sağanak yağışlı. Sıcaklık bölgede en yüksek 20-21 derecelerde ölçülüyor. Yağışların önümüzdeki günlerde özellikle batı kentlerde etkisini artırarak devam etmesi bekleniyor.

Doğu Anadolu Bölgesinde yağış yok, hava parçalı ve az bulutlu. Bölgenin kuzeyinde yer yer bulutlar yoğunlaşabilir. Sıcaklık Kars ve Erzurum’da 25, Malatya ve Hakkari’de 27 derece ölçülüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde gökyüzü az bulutlu ve güneşli. Sıcaklık en yüksek 30 ile 33 derece arasında ölçülüyor. Hafta sonu sıcaklığın yağışla birlikte 30’lu değerlerin altına inmesi bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS