Hava Durumu (09-07-2021)

Hava Durumu (09-07-2021)

Hava sıcaklıkları Akdeniz'in kıyı kesimlerinde ve Türkiye'nin doğu bölgelerinde mevsim normalleri üzerinde seyrediyor. Karadeniz ve İç Anadolu'da yer yer kuvvetli sağanak yağmur görülebilir, ani sel ve su taşkınlarına karşı dikkatli olunmalı. Denizciler dikkat! Ege denizinin güneyinde fırtına bekleniyor. Türkiye genelinde kuzey yönlerden orta ve orta kuvvetin üzerinde rüzgarlar esebilir.

İstanbul'da ve Bursa'da gök gürültülü sağanak yağmur görülecek. Ankara'da az bulutlu, İzmir'de ise güneşli bir gökyüzü bekleniyor. Hava sıcaklıkları İstanbul'da 29, Ankara ve Bursa'da 30, İzmir'de 35 derece.

Marmara'da Kocaeli ve Balıkesir dolayları sağanak yağmurlu. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Yağışlar bölgenin doğu kesimlerde yer yer şiddetini arttırabilir.

Ege'de Kütahya ve Afyonkarahisar dolayları gök gürültülü sağanak yağmurlu. Bölgenin iç kesimlerinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinde, kıyı kesimlerinde ise mevsim normalleri üzerinde seyrediyor.

Akdeniz geneli parçalı bulutlu. Hava sıcaklıkları mevsim normalleri üzerinde seyrediyor. Güneşe çıkmak için öğle saatlerinden sonrası tercih edilmeli.

İç Anadolu genelinde parçalı bulutlu bir gökyüzü bekleniyor. 3 günlük tahminlere göre hava durumunda önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Karadenizliler dikkat! Bölgenin batı kesimlerinde kuvvetli sağanak yağmur bekleniyor, ani sel ve su taşkınlarına karşı tedbirli olunmalı. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinde.

Doğu Anadolu'da Kars -Erzurum dolayları gök gürültülü sağanak yağmurlu. Yağışların her iki ilde de Pazar gününe kadar devam etmesi bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu'da güneşli bir gökyüzü görülecek. 3 günlük tahminlere göre bölge genelinde yağış beklenmiyor. Özellikle diyabet ve tansiyon hastalarının kuru ve sıcak havalara karşı dikkatli olması gerekiyor, bol su tüketilmeli.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS