{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (22-09-2022)

Hava Durumu (22-09-2022)

Türkiye'nin genelinde hava çok bulutlu ve sağanak yağışlı. Güney ve doğu bölgelerde bu yağışlar gök gürültülü sağanak şeklinde görülüyor. Hava sıcaklıkları ise yurdun genelinde mevsim normalleri altında ölçülüyor. Denizlerde rüzgar Batı Karadeniz, Marmara'nın Karadeniz kıyıları ile Orta ve Kuzey Ege'de zaman zaman fırtına seviyesine çıkacak şekilde kuvvetli esiyor. Diğer kıyılarda ise orta kuvvet ve altında rüzgarların esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinin geneli sağanak yağışlı. Bu yağışların zaman zaman kuvvetli olması bekleniyor. Ani sel ve su baskınları, ulaşımda aksamalara karşı dikkatli olunmalı. Sıcaklıklar ise bölgede en yüksek 18-20 derecelere geriledi.

Ege Bölgesinde bulutlar yoğunlaşıyor, iç kesimlerde sağanak yağış görülüyor. Sıcaklık İzmir'de 24, Denizli ve Muğla'da 27, Afyonkarahisar'da 22 derece ölçülüyor.

Akdeniz Bölgesinin geneli gök gürültülü sağanak yağışlı. Doğu kesimlerde bu yağışlar kuvvetli şekilde bekleniyor. Sıcaklık Antalya'da 26, Adana'da 31 derece ölçülüyor.

İç Anadolu Bölgesi de sağanak yağışlı. Doğu kentlerdeki yağışlar zaman zaman kuvvetli olabilir. Cuma günü yağışların batı kentlerde kesmesi bekleniyor.

Karadeniz Bölgesi önümüzdeki üç günlük dönemde sağanak yağışlı. Sıcaklık ise Bolu'da 16, Samsun'da 21, Trabzon'da 23 derece ölçülüyor. Cuma ve cumartesi günü 2 - 3 derece azalıyor.

Doğu Anadolu Bölgesinin de geneli gök gürültülü sağanak yağışlı. Sıcaklık batı kentlerde 26 derece ölçülüyor. Bölgenin kalanında ise en yüksek 22-23 derecelerde ölçülüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde gökyüzü parçalı bulutlu, yer yer sağanak yağışlı. Sıcaklık ise en yüksek Diyarbakır-Şanlıurfa dolaylarında 29-30 derecelerde ölçülüyor. Cumadan itibaren bölge genelinde sıcaklık 30'lu değerlere çıkamıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS