İstanbul hava durumu 9 Ocak: Meteoroloji’den beş günlük hava durumu raporu

İstanbul hava durumu 9 Ocak: Meteoroloji’den beş günlük hava durumu raporu

İstanbul hava durumu, Meteoroloji’den alınan bilgilere göre hava durumu “puslu” geçmesi bekleniliyor. İstanbul’a kar ne zaman yağacak sorusunun cevabı için kurum net bir cevap vermezken, uzmanlar yazın barajlardaki doluluk oranlarının düşeceği ön görüsünde. Beş günlük sıcaklık değerleri baz alındığında gökyüzü “kapalı” olması tahmin ediliyor. İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün resmi verileri…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 9 Ocak -  13 Ocak tarihlerindeki sıcaklık verilerini paylaştı. En yüksek sıcaklık 13 derece olarak gözükürken, en düşük sıcaklık 6 derece olması bekleniliyor. Genel olarak hava kapalı,  Rüzgar hafta sonu sert esmesi tahmin ediliyor. Kurum tarafından yapılan beş günlük sıcaklık değerleri…


İSTANBUL BEŞ GÜNLÜK HAVA DURUMU


9 Ocak Salı: Puslu bir hava hakim, en yüksek sıcaklık 13 derece, en düşük sıcaklık 8 derece olması bekleniliyor. Nem oranı yüzde 94-87 arası. Rüzgar saatte 21 km hızda esmesi tahmin ediliyor.


10 Ocak Çarşamba: İstanbul’da Çarşamba günü “çok bulutlu” hava etkisini göstermesi tahmin ediliyor. En yüksek sıcaklık 12 derece, en düşük sıcaklık ise 7 derece. Nem oranı yüzde 93-83 arası. Rüzgar saatte 23 km hızda esmesi bekleniliyor.11 Ocak Perşembe: Yağmurlu hava İstanbul’a tekrardan geliyor. Hava kapalı ve bulutlu. En yüksek sıcaklık 12 derece, en düşük sıcaklık 6 derece. Nem oranı yüzde 96-81 arasında olması tahmin ediliyor. Rüzgar saatte 10 km hızda esmesi bekleniliyor.


12 Ocak Cuma: Yağmur etkisini göstermeye devam ediyor. Sıcaklık en yüksek 12 derece, en düşük 8 derece olması beklenirken, nem oranı yüzde 96-88 arası. Rüzgar saatte 12 km hızda esmesi tahmin ediliyor.


13 Ocak Cumartesi: İstanbul’da yağmur ve rüzgar hafta sonu etkisini şiddetli bir şekilde göstermesi bekleniliyor. Özellikle rüzgarın sert esmesinden ötürü deniz ulaşımında aksaklıklar yaşanabilir. En yüksek sıcaklık 11 derece, en düşük sıcaklık 7 derece. Nem oranı yüzde 96-83 arası. Rüzgar saatte 37 km hızda esmesi bekleniliyor.


İSTANBUL’A KAR NE ZAMAN YAĞACAK?


İstanbul’a kar ne zaman yağacak sorusunun cevabını veren uzmanlar bu sene yaşanan değerlere göre geçen seneyi karşılaştırmanın uygun olmadıklarını açıkladı. 2017 senesinde “ekstrem” durum yaşandığını söyleyen uzmanlar, Kuzeyden gelen havanın Türkiye’yi etkilediğini açıkladı. Havanın “karmaşık” bir sisteme sahip olduğunu söyleyen uzmanlar, 10 günlük değerler üzerinde bile değişen bir düzenin var olduğunu açıklıyor. Son durumlar baz alındığında Ocak ayında “kar yağışı” beklenmezken, Şubat ayında kış etkisini göstermesi tahmin ediliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS