İstanbul hava durumu MGM (12 Ocak 2018)

İstanbul hava durumu MGM (12 Ocak 2018)

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), İstanbul hava durumu 12 Ocak 2018’te bugün hava nasıl sorusunun yanıtını verdi. İstanbul’da sıcaklıklar düşerken, hava durumu olarak yağışlı geçileceği tahmin ediliyor. Nem oranında düşüş yaşanırken, beş günlük sıcaklık değerlerine bakıldığında en yüksek sıcaklık 9 derece, en düşük sıcaklık eksi 1 derece.

İstanbul’a ne zaman kar yağacak sorusunun cevabı netleşti, Meteoroloji’den resmi açıklama geldi. Kar yağışı 14 Ocak’ta karla karışık yağmur olarak gözükürken, 15 Ocak’ta kar yağışı görülüyor. İstanbul’un yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili olurken, merkezi yerlerde etkisi çok fazla olmayacak. Kurumdan yapılan resmi açıklama göre ikinci soğuk hava dalgası kar etkisini göstermesi tahmin ediliyor. İkinci soğuk hava dalgası 20 Ocak 2018’te gelmesi tahmin ediliyor.

İSTANBUL BEŞ GÜNLÜK HAVA DURUMU

12 Ocak Cuma: İstanbul’da Cuma günü “yağmur” bekleniliyor. Yağmur aralıklarla etkisini göstermesi tahmin ediliyor. En yüksek sıcaklık 9 derece, en düşük sıcaklık 7 derece olması beklenirken, nem oranı yüzde 96-92 arası. Rüzgar saatte 20 km hızda esmesi bekleniliyor.

13 Ocak Cumartesi: Yağmur etkisini göstermeye devam ederken, hafta sonu en yüksek sıcaklık 7 derece, en düşük sıcaklık 5 derece olması tahmin ediliyor. Nem oranı yüzde 90-78 arası. Rüzgar saatte 33 km hızda esmesi bekleniliyor.

Cumartesi günü kurumdan uyarı geldi: Şiddetli rüzgardan ötürü deniz ulaşımında aksaklıklar yaşanabilir.

14 Ocak Pazar: Pazar günü akşam saatlerine doğru İstanbul’da karla karışık yağmur bekleniliyor. Kar, yüksek kesimlerde yağması tahmin edilirken, en yüksek sıcaklık 5 derece, en düşük sıcaklık 3 derece. Nem oranı yüzde 83-70 arası. Rüzgar saatte 32 km hızda esmesi tahmin ediliyor.

15 Ocak Pazartesi: Kar yağışı yüksek kesimlerde yağmaya devam ederken, şehrin genelinde karla karışık yağmur etkisini göstermesi bekleniliyor. En yüksek sıcaklık 4 derece, en düşük sıcaklık 0 derece. Rüzgar saatte 12 km hızda esmesi bekleniliyor.

16 Ocak Salı: Kar etkisini kaybediyor, gökyüzünde bulutlu ve güneşli hava var. Sıcaklık uzun zaman sonra eksiye düşüyor. En yüksek sıcaklık 5 derece, en düşük sıcaklık eksi 1 derece. Nem oranı yüzde 92-64 arası. Rüzgar saatte 9 km hızda esmesi tahmin ediliyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS